poniedziałek, 19 luty 2018
 
 
Trwają prace budowlane przy Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe

W miejscowości Ujazd, gmina Iwaniska, rozpoczęły się prace budowlane inwestycji polegającej na rozbudowie budynku Publicznej Szkoły Podstawowej. Inwestycja pn. „Rozbudowa budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – dobudowa” obejmuje dobudowę sal dydaktycznych, szatni i węzła sanitarno-higienicznego. Rozbudowa budynku szkoły ma zapewnić powiększenie o pięć klas lekcyjnych. - Inwestycja ta jest konieczna ze względu na zbyt duży obręb szkoły, który obejmuje takie miejscowości jak Haliszka, Ujazd, Toporów, Kopiec, Kujawy, Radwan, Radwanówek, Oporów i Oporówek. W miejscowościach tych znajduje się wiele rodzin młodych, które rozbudowują bądź budują własne domy. Teren jest rekreacyjny i urokliwy ze względu na znajdujące się w pobliżu ruiny zamku Krzyżtopór. Rozbudowa  szkoły w Ujeździe jest konieczną i zarazem priorytetową sprawą, chociażby ze względu na podyktowaną reformę oświaty, zakładającą tworzenie ośmioklasowych szkół podstawowych. W Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe znajduje się przedszkole, które musi spełniać odpowiednie warunki lokalowe. Podjęta inwestycja ma na celu zaspokajać potrzeby społeczności lokalnej, zwłaszcza dzieci i młodzieży. – mówi Wójt Gminy Iwaniska, Marek Staniek. Termin zakończenia prac szacuje się na rok 2019.

 
e-krus
 
Ogłoszenie
 
Informacja o portalu
 
Informacja
 
Zakończenie karnawału 2018 i Tłusty Czwartek w Klubie Seniora

Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału przed wielkim postem według znanego powiedzenia „Tłusty Czwartek pączkami fetuje, a Popielec ścisły post szykuje”.

Dnia 8 lutego br. Wójt Gminy Iwaniska i Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach zorganizowali dla członków i sympatyków Klubu Seniora karnawałowe tzw. „Ostatki” połączone wraz z „Tłustym Czwartkiem”. W ten dzień nikomu nie wypada odmówić zjedzenia pączka.

Seniorzy z radością przybyli na spotkanie. Był to czas na wspólne delektowanie się przygotowanymi potrawami, a także czas na wspomnienia, wymianę doświadczeń kulinarnych, wspólne śpiewanie i słuchanie przebojów z lat 90-tych i 60-tych.. Seniorzy to grupa niezwykle rozśpiewanych osób. Wspólnie z Seniorami świętował Pan Wójt Gminy Iwaniska, Marek Staniek. Przygotowana została także wystawa prac ręcznych o tematyce wielkanocnej, które zostały wykonane przez uczestniczki Klubu Seniora – panią Zofię Domagałę, panią Genowefę Janik, panią Stanisławę Szczepańską i panią Elżbietę Kardas. Spotkanie zostało uwiecznione wspólnymi fotografiami.

Radość ze wspólnej zabawy była ogromna. To był wspaniały niezapomniany wieczór pełen pozytywnych wrażeń i wspomnień.

 
Informacja o szkoleniu

Jak pozyskać 60 tysięcy złotych na restrukturyzację małych gospodarstw? Czy 100 tys. złotych wystarczy na założenie małej firmy na terenach wiejskich? Czy kwota 200 tys. złotych jest dostępna na zrealizowanie inwestycji przeznaczonej na rozwój Twojego gospodarstwa? – Odpowiedź na te pytania mógł znaleźć każdy, kto przybył na bezpłatne warsztaty szkoleniowe, które odbyły się dnia 7 lutego 2018 roku od godz. 12:00 w Sali Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Tematem wiodącym przeprowadzonych warsztatów było pozyskiwanie funduszy unijnych i innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie, gdzie każdy klient mógł uzyskać fachową poradę oraz pomoc w wypełnieniu wniosków. Prowadzący podpowiadali zainteresowanym mieszkańcom gminy Iwaniska w jaki sposób w pierwszym półroczu 2018 roku można pozyskać fundusze unijne na rozwój małych i średnich gospodarstw oraz firm.

Czytaj całość...
 
Ostrzeżenie meteo
 
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 13 z 20