wtorek, 19 czerwiec 2018
 
 
Spotkanie integracyjne w MydłowcuW Mydłowcu odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców wsi i okolic wraz z władzami gminy: Wójtem Gminy Iwaniska Markiem Stańkiem, Sekretarz Gminy Wiesławą Słowik, Radnym Gminy Iwaniska Cezarym Miśkiewiczem i Sołtysem Sołectwa Józefem Stachurskim. Podczas spotkania Wójt Gminy Iwaniska serdecznie powitał przybyłych mieszkańców i zaprosił do udziału w przygotowanych dla dzieci, młodzieży i ich rodziców atrakcji. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele gier z nagrodami. Podczas spotkania, można było między innymi pomalować twarz, wziąć udział w konkursach sprawnościowych, przeprowadzonych z pracownikami Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach. Uczestnicy spotkania chętnie brali udział w przygotowanych atrakcjach.

 
Uczniowie gimnazjum w Iwaniskach laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno-Środowiskowego

Uczniowie oddziałów gimnazjalnych Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach systematycznie  biorą udział w licznych konkursach geograficznych odnosząc w nich wiele znaczących sukcesów .

Po raz kolejny wspaniałymi wynikami zakończył się udział gimnazjalistów naszej szkoły w XIX Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno- Środowiskowym Nasza Ziemia- środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro ”pod hasłem „Tajemnice karbońskich lasów”. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Elżbieta Madej.

Czytaj całość...
 
Święto Rodziny w Jastrzębskiej Woli
Tradycyjnie jak co roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bp. Jana Chrapka w Jastrzębskiej Woli odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Ewy Struś oraz Anny Kozłowskiej. Po występie dzieci wręczyły swoim rodzicom drobne upominki. Pani Dyrektor Teresa Paluch złożyła wszystkim rodzicom najserdeczniejsze życzenia. Następnie wszyscy bawiliśmy się na wspólnym pikniku na Zamku Krzyżtopór  w Ujeździe, gdzie było wspólne pieczenie kiełbasek z rodzicami, oraz słodki poczęstunek. Uczniowie zwiedzili zamek pod opieka przewodnika , a następnie wzięli udział w warsztatach technicznych. Zaszczycił nas swoją obecnością również Pan Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, który również złożył życzenia wszystkim rodzicom oraz dzieciom. 
NIEZWYKŁA LEKCJA PATRIOTYZMU ZORGANIZOWANA DLA UCZNIÓW ZE SZKOŁY W UJEŹDZIE

UCZNIOWIE Z PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W UJEŹDZIE UCZESTNICZYLI W RAJDZIE ROWEROWYM ZORGANIZOWANYM W RAMACH 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

Celem wyprawy było zachęcenie do poznania przez uczniów historii, tradycji i przyrody swojej małej ojczyzny. Młodzi cykliści przejechali ponad 30 kilometrów. Trasa rajdu wiodła przez miejscowości Ujazd, Kujawy, Kamieniec, Przepiórów, Garbowice, Beradz, Góry Pęchowskie, ponownie przez Beradz, Garbowice, Przepiórów i dalej przez Mydłów, Boduszów, Toporów, znowu przez Ujazd a następnie przez Radwan aż do kwatery „Jędrusiów” Wygwizdów”. Wycieczka biegła przez Dolinę Koprzywianki i wąwozy lessowe.

Uczestnicy wyprawy minutą ciszy uczcili Legionistów Piłsudskiego przy obelisku upamiętniającym bój o Przepiórów. Mieli okazję zobaczyć Dworek w Przepiórowie i figurę Matki Boskiej, którą w 1926 roku Mieczysław i Józefa Rytlowie postawili dla uczczenia "najukochańszego syneczka Tysieńka", zmarłego w wieku trzech lat. Następnie udali się na cmentarz w Górach Pęchowskich, gdzie poznali historię miejsca poświęconego bohaterom poległym w walce o niepodległą ojczyznę. Po drodze zwiedzili Kościół WNMP w Mydłowie.Na zakończenie rajdu dotarli do legendarnej kwatery Jędrusiów z podziemnym bunkrem „Wygwizdów” w Kolonii Grzybów i pogłębili wiedzę na temat oddziału partyzanckiego działającego na ziemi kieleckiej w czasie II wojny światowej. Organizatorami wycieczki byli: dyrektor szkoły – Marcin Urbański oraz nauczyciele: Lucjan Szymański, Beata Jezierska i Anna Gołyska.

 
Spotkanie integracyjne

W Boduszowie odbyło się spotkanie integracyjne mieszkańców wsi i okolic wraz z władzami gminy: Wójtem Gminy Iwaniska Markiem Stańkiem, Sekretarz Gminy Wiesławą Słowik, Radną Powiatu opatowskiego Marią Serwinowską i Radnym Gminy Iwaniska Borysem Batko.

Podczas spotkania miało miejsce uroczyste otwarcie świetlicy w Boduszowie. Niedziela upłynęła pod znakiem dobrej pogody i świetnej zabawy. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele gier i atrakcji z nagrodami. Podczas spotkania, można było między innymi wziąć udział w konkursach sprawnościowych, przeprowadzonych z pracownikami Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach. Uczestnicy spotkania chętnie brali udział w przygotowanych atrakcjach.

- Festyny skierowane do rodzin cieszą się niezmiennie dużym powodzeniem. To zarazem okazja do zabawy o charakterze rodzinnym, ale także integracji z mieszkańcami – mówi Wójt Gminy Marek Staniek. – Rodzice chętnie spędzają czas na wspólnej zabawie z dziećmi. Stąd nasz pomysł zorganizowania spotkań integracyjnych. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy bawili się doskonale.

 
Dzień regionalny

Kolejny już raz odbył się  Dzień Regionalny, któremu przyświecały  słowa Stefana Żeromskiego, piewcy Ziemi Świętokrzyskiej ,,Ciebie jedną kocham, cudowna rodzinna ziemio. Bądź błogosławiona, stworzona dla nas, abyś wspierała dusz naszych słabość, abyś powiększyła uczuć małość, piękna, dobra, umiłowana karmicielko ziemio...”

 Obchody Dnia Regionalnego  otworzyła pani wicedyrektor Zdzisława Radzimowska witając zaproszonych gości, regionalistów, twórców i artystów ludowych a wśród nich: sekretarza Gminy Wiesławę Słowik, przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Ścibisza, p. wicedyrektor Annę Michalską – Kapsiak, ks. dziekana Wacława Gieńca, p. dyrektor GZEAS Danutę Kargulewicz, radnego gminy Wiesława Kowalczyka, oraz   Genowefę Balicką, Zofię Domagałę,  Felicję Szczepańską, Telimenę Śpiewak.Na uroczystości nie zabrakło też rodziców wraz z przedstawicielami Rady Rodziców: p. Agatą Niedbałą i p. Beatą Piszczelą. Organizatorkami imprezy dla klas szóstych, siódmych szkoły podstawowej oraz  dla klas drugich i trzecich gimnazjalnych były: opiekunka Szkolnego Koła Regionalnego p. Elżbiety Madej oraz opiekunka zespołu Dworzanie p. Elżbieta Dziama.

Czytaj całość...
 
Przedstawienie Tajemniczy Zamek

Hala Sportowa Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach zamieniła się w scenę teatralną. Już po raz drugi uczniowie szkół znajdujących się na terenie gminy Iwaniska mieli okazję obejrzeć widowisko muzyczne pn. „Tajemniczy Zamek" w wykonaniu artystów Łódzkiej Agencji Koncertowej, które bawiło, uczyło i wychowywało.

Artyści po raz kolejny zachwycali w naszej małej miejscowości niezwykłym kunsztem artystycznym i estetycznym. Bohaterowie spektaklu zapewnili młodym widzom i opiekunom dużą dawkę humoru, podali sporą dawkę praktycznych rad,wskazali, że każdy może zostać artystą.

W ramach imprezy przewidziano także udział dzieci w grach i zabawach konkursowych, w których dostały atrakcyjne nagrody i co niewątpliwie pozwoliło chętnym i śmiałym dzieciom wspaniale się bawić.

- Ciężka praca, fantastyczna obsada, bardzo przyjazna przestrzeń, świetna część wokalna, ubarwiały dziś sceniczne perypetie bohaterów. Wielkie brawa!– mówił Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek.

Organizatorem spektaklu był Wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek, wraz z Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Iwaniskach.

Zgromadzonym małym i dużym widzom dziękujemy za przybycie, a wszystkich mieszkańców i sympatyków naszej gminy serdecznie zapraszamy na kolejne artystyczne wydarzenia Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.

Czytaj całość...
 
RODO