sobota, 16 luty 2019
 
 
W SZKOLE W UJEŹDZIE PODSUMOWANO I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 Dzień 5. lutego 2019 roku był dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe wyjątkowy i pełen wrażeń. W szczególny sposób podsumowali oni swoje osiągnięcia oraz wyniki w nauce.

W spotkaniu tym uczestniczyli: dyrektor szkoły Marcin Urbański, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice. Na wstępie dyrektor podsumował osiągnięcia uczniów w I półroczu roku szkolnego 2018/2019, w tym m.in.: średnie ocen, frekwencję oraz wzorowe oceny z zachowania. Przypomniał również o sukcesach uczniów w konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Pogratulował im sukcesów, ale również podziękował za ich wytrwałość i aktywność w różnorodnych zajęciach  pozalekcyjnych, akcjach charytatywnych, które odbywają się  zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią. Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75 to: Monika Orkisz (kl. VIII), Kamila Kargul (kl. VIII), Klaudia Ścibisz (kl. VII), Aleksandra Sobczyk (kl. VII), Wiktoria Sobczyk (kl. VII), Krystian Winiarski (kl. VII), Maria Strzyż (kl. VII), Kacper Sobczyk (kl. VI), Kacper Ścibisz (kl. V), Jakub Kargul (kl. V), Bartłomiej Włodarski (kl. IV).

Czytaj całość...
 
Emerytowany górnik gościł w Szkole Podstawowej w Ujeździe

Pan Andrzej Papaj, emerytowany górnik w kopalni węgla kamiennego na Śląsku, gościł w publicznej Szkole Podstawowej  w Ujeździe. Pan Andrzej, prywatnie dziadek dwóch uczennic szkoły w Ujeździe, opowiedział o swojej ciężkiej pracy w kopalni.

Zaproszony gość przybliżył dzieciom wizerunek patronki górników św. Barbary. Wyjaśnił również, dlaczego święto górników nazywamy Barbórką. Objaśnił także symbolikę galowego stroju górnika. Dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska szpadzie, którą otrzymał za długoletnią pracę.Wiele radości sprawiło przymierzanie czapki z pióropuszem. Zainteresowanie uczniów i przedszkolaków wyrażało się w dużej ilości pytań kierowanych do Pana Andrzeja na temat jego pracy.

Spotkanie to przybliżyło trud górniczej pracy, ich poświęcenie dla innych ludzi. Dało także możliwość kontaktu z człowiekiem, dla którego praca była ogromną pasją.

 
Program działania
 
SUKCESEM W ŚWIAT MATEMATYKI

We wrześniu 2018 roku wzięli udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości i wywołała wiele emocji. W szkole w Ujeździe uczniowie wykazali się wiedzą na piatkę! Szkoła uzyskała certyfikat

Uczniowie Monika Orkisz oraz Kacper Ścibisz reprezentowali szkołę w  matematycznym konkursie „Wiem wszystko o życiu i dokonaniach Constantina Carathéodory’ego – greckiego matematyka”, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w związku z obchodami 100-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Grecji. Uczeń klasy V Kacper Ścibisz został wyłoniony jako kandydat do tytułu laureata konkursu i  reprezentował województwo świętokrzyskie na etapie centralnym.

Czytaj całość...
 
DZIECI ZE SZKOŁY W UJEŹDZIE PAMIĘTAŁY O ŚWIĘCIE SWOICH BABĆ I DZIADKÓW


1 lutego 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbył się niezwykły koncert życzeń w wykonaniu młodych artystów z oddziałów przedszkolnych i klas I – III. Dedykowany on był dla gości szczególnych – KOCHANYCH BABĆ I DZIADKÓW, którzy bardzo licznie przybyli na spotkanie.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Iwaniska – Zofia Kowalska, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego – Zofia Kokosa, radny Rady Gminy Iwaniska – Władysław Orkisz, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół – Danuta Kargulewicz, przewodnicząca Rady Rodziców – Elżbieta Woźniak oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański.

Babcia i Dziadek to wyjątkowe osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach uczniowie ze szkoły w Ujeździe pamiętali o nich i wspólnie z wychowawczyniami oddziałów przedszkolnych i klas młodszych przygotowały przedstawienie i drobne upominki.

Dziadkowie w skupieniu przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryjąc przy tym wzruszenia.  Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. 

To był dzień, pełen uśmiechu i radości, mówi dyrektor szkoły – Marcin Urbański. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania, dodaje dyrektor.

Czytaj całość...
 
Nieopłatna Pomoc Prawna

 

PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ w Opatowie

Starostwo Powiatowe, ul. H. Sienkiewicza 17, telefon: 15 868 47 12
pokój 101 - I piętro

CZYNNY W GODZINACH (od poniedziałku do piątku): 7:30 - 11:30


PUNKT NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ w Ożarowie

Punkt obsługi mieszkańców Starostwa Powiatowego, znajdujący się w budynku Urzędu Miasta i Gminy Ożarów przy ulicy Stodolnej 1, telefon: 15 868 47 31
pokój 18 - I piętro

CZYNNY W GODZINACH:

  • w poniedziałki od 11:30 do 15:30
  • od wtorku do piątku od 7:30 do 11:30


 
W SZKOLE W UJEŹDZIE ZBIERALI DARY DLA PODOPIECZNYCH PRZYTULISKA NA WIŚNIOWEJ

Publiczna Szkoła Podstawowa w Ujeździe przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „RAZEM NA ŚWIĘTA”, w ramach której zorganizowano zbiórkę dla bezdomnych psów mieszkających w schronisku dla zwierząt „Przytulisko na Wiśniowej” w Sandomierzu.

Świąteczna zbiórka karmy, pożywienia i innych potrzebnych akcesoriów w celu wsparcia sandomierskiego schroniska rozpoczęła się 5 grudnia 2018 roku w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Na korytarzach rozwieszono plakaty promujące zbiórkę i zachęcające do włączenia się w niesienie pomocy psom mieszkającym w „Przytulisku na Wiśniowej”.

Czytaj całość...
 
Informacja na temat konieczności odśnieżania dachów