piątek, 24 maj 2019
 
 
Kolejne nitki gazociągu w gminie Iwaniska
Po powstałej nitce gazowej, która liczy 6 km, gmina Iwaniska będzie posiadać kolejne. Obecnie trwają prace na ulicy Staszowskiej, gdzie nitka przebiegać będzie do działki, na której znajduje się  myjnia samochodowa a w planach inwestycyjnych przygotowywany  jest projekt przeciągnięcia nitki gazowej aż do miejscowości Kamienna Góra. Przygotowane i wydane są decyzję na ulicę Rakowską, gdzie inwestycja ruszy niebawem. W następnym roku kalendarzowym planowana jest gazyfikacja Mydłowa po nitce ciągniętej ze Strzyżowic a kolejna nitka ma powstać z ulicy Klimontowskiej przez Haliszkę do Ujazdu.

Dzięki istniejącej już sieci gazociągowej dostęp do gazu ziemnego mają nie tylko osoby prywatne lecz również instytucje, przedsiębiorstwa i szkoły. Podłączona została świątynia parafialna, gminne centrum biblioteki i kultury oraz  urząd gminy.

„Wnioski o przyłączenie do sieci składali mieszkańcy, dlatego wychodzimy im naprzeciw, budując jej kolejne części” – mówi wójt Marek Staniek.

Mieszkańcy nie tylko szukają oszczędności w kieszeni, lecz również czystego powietrza. Z tym drugim problem istnieje nie tylko w wielkich aglomeracjach jak Kraków czy Warszawa, lecz również w świętokrzyskim. Zdarzało się bowiem, że w okresie grzewczym normy jakości powietrza były przekroczone o blisko 500% również u nas w Województwie. Budowana sieć gazociągowa pozwoli zmniejszyć koszty zmiany ogrzewania na gazowe o zakup zbiornika na gaz płynny, a mieszkańcy którzy zdecydują się na wymianę kotła c.o. wspomogą walkę ze smogiem. 
wstecz   dalej »