niedziela, 16 czerwiec 2019
 
 
Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Kujawach
W niedzielę, 1 lipca 2018r., w miejscowości Kujawy odbyło się uroczyste, ale i radosne otwarcie świetlicy wiejskiej. Na spotkanie, które rozpoczęło się Mszą Św. koncelebrowaną przez wikariuszy ks. Rafała Golonkę i ks. Krzysztofa Religę przybyło liczne grono zaproszonych gości.

 Po Mszy Św. nastąpiło poświęcenie budynku i przecięcie wstęgi, czego dokonali Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, Sekretarz Gminy Wiesława Słowik, Radny Rady Gminy Gabriel Majsak, Sołtys Sołectwa Kujawy Piotr Niziałek, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe Marcin Urbański i mieszkańcy wsi. Następnie wszyscy zebrani mogli już oficjalnie przekroczyć progi nowej świetlicy. Wspomnieć należy także o pięknymi i pysznym torcie zwieńczonym wizerunkiem nowej świetlicy przygotowanym przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich.

Następnie na rodziców, ich dzieci i młodzież czekali: prowadząca zabaw Sekretarz Wiesława Słowik i animatorzy Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury z licznymi grami, zabawami. Na koniec Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek dziękował wszystkim zgromadzonym za tak liczne przybycie, za wspólne spędzenie czasu, integrację i wspaniałą atmosferę, po czym rozdał dzieciom upominki.

Mamy nadzieję, że nowopowstała świetlica będzie długo służyć mieszkańcom Kujaw.
 
wstecz   dalej »