wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
"Matematyka na wesoło"

23 maja w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbył  się konkurs „Dzień Matematyki” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Iwaniska pana Marka Stańka. Organizatorami i autorkami konkursu są: nauczyciel matematyki: Magdalena Czub, nauczyciel języka angielskiego: Anna Gołyska. i nauczyciel plastyki: Renata Warych. „Dzień Matematyki” rozpoczął Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, Przewodniczący Rady Gminy Iwaniska Andrzej Ścibisz oraz Dyrektor Szkoły Marcin Urbański. Przybyli również przedstawiciele Rady Rodziców ze szkoły w Ujeździe.

Urbański. Przybyli również przedstawiciele Rady Rodziców ze szkoły w Ujeździe.

Turniej skierowany był do uczniów szkół podstawowych gminy Iwaniska. Uczestniczyło w nim  pięć drużyn ze szkoł podstawowych z: Ujazdu, Iwanisk, Jastrzębskiej Woli, Mydłowa i Wygiełzowa. Konkurs popularyzuje matematykę, jako dziedzinę miezbędną w życiu codziennym, rozwija zdolności i zainetersowania matematyczne oraz pobudza  aktywność umysłową uczniów.

Konkurs obejmował 8 konkurencji: Ciekawy i oryginalny okrzyk matematyczny; konkurs na najładniejszy plakat o treści matematycznej; Dyktando matematyczne; Skojarzenia matematyczne; Prezentacja sławnego matematyka; klocki Happy Cubes; Reklama matematyki; oraz zadania matematyczne, w tym jedno w języku angielskim.

"Dzień Matematyki" okazał się świetną zabawą dla uczniów, a dla nauczycieli ogromnym doświadczeniem. Uczniowie, którzy na co dzień mają kłopot z nauką matematyki, potrafią doskonale się zaprezentować w formie zabawowej. Przy tym mają ogromną wyobraźnię i talent artystyczny, który dało się zauważyć przy prezentacji wybranego matematyka. Rapujący "Uczniowie Pitagorasa" z PSP w Mydłowie, mierzenie rzeki przez Talesa w wykonaniu uczniów z PSP w Ujeździe, czy też Archimedes w wykonaniu uczniów z PSP w Iwaniskach i jego sposób sprawdzenia „czy korona ze złota jest złota”. Uczniowie z PSP w Wygiełzowie z dokonaniami Newtona, oraz uczniwoie z PSP w Jastrzebskiej Woli, którzy wczuli się w rolę nauczyciela i przedstawili lekcję w „Szkole Pitagorasa”.

            Otwarte umysły i chęć do zabawy sprawiły, że wszystkie zespoły bardzo zaangażowały się do pracy i co ważniejsze, robiły to z wielką ochotą. Podejście uczniów do wszystkich konkurencji było profesjonalne. Dało się to zauważyć m.in. przy rysowaniu plakatów, czy też prezentacji okrzyku matematycznego. Był taniec, śpiew, pompony, różnorodność form plastycznych. Uczniowie świetnie poradzili sobie również z zadaniami matematycznym. Wszystkie drużyny prezentowały wiedzę na podobnym poziomie. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, dali się poznać jako znający i stosujący zasady rywalizacji.

I choć zwycięzca jest tylko jeden, wygrała reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe, to każdy okazał się wygranym. Wójt Gminy pan Marek Staniek, ufundował dla uczniów nagrody i objął patronatem konkurs.

Dyrektor szkoły oraz nauczyciele serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Iwaniska panu Markowi Stańkowi oraz Radzie Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe, za wsparcie oraz pomoc w organizacji konkursu.

            "Dzień matematyki" to kolejny już konkurs matematyczny w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe. W tym roku szkolnym uczniowie tej szkoły brali udział w konkursach "Labirynt matematyczny", "Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia", "Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny", Olimpiada Matematyczna Juniorów", "Matematyki od kuchni".

 

 

 
wstecz   dalej »