czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
Święto Strażaka w gminie Iwaniska

W Parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach w dniu 3 maja 2018 r.  odprawiona została Msza Święta w intencji druhów Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Iwaniska, zamówiona przez Wójta Gminy Iwaniska Marka Stańka.

We Mszy Świętej uczestniczyli Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Stanisław Górczyński, Radna Powiatu Opatowskiego Maria Serwinowska, Poczty Sztandarowe i Strażacy z całej gminy Iwaniska oraz mieszkańcy gminy Iwaniska.

Ksiądz proboszcz – Ks. Wacław Gieniec – przypomniał zasługi św. Floriana, który tak samo jak strażacy – ochotnicy, służył bliźnim w potrzebie.

- Spotykamy się, aby podziękować za miniony rok, za bezpieczne akcje i prosić o to bezpieczeństwo na kolejny rok. Dobrze jeżeli ktoś czuwa nad wami, że pomagając innym, sami wychodzicie cało z akcji – powiedział Wójt Marek Staniek. - Zostawiacie swoje ważne sprawy i biegniecie z pomocą. Wracajcie z tych akcji zawsze cali i zdrowi, bo czekają na was w domu. Dziękując strażakom za ich codzienny trud, za religijność, życzę wam, by w waszym działaniu nie zabrakło społecznikostwa, byście swoją postawą zawsze dawali dobre świadectwo.

 
wstecz   dalej »