czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
Oferta zajęć w Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach
 
 

W gminie Iwaniska odbywają się różnego typu zajęcia uzdalniające dzieci i młodzież. Są to między innymi zajęcia artystyczne, wokalne, zajęcia nauki tańca i gry na gitarze. Spotkania prowadzone są w budynku Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.

Zajęcia artystyczne jako dwugodzinne spotkania, odbywają się w każdy wtorek i piątek od godz. 15:00 do 17:00. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat. Młodym mieszkańcom gminy Iwaniska wykonywane prace plastyczne dają poczucie satysfakcji, bycia ważnym i pożytecznym. Bez wątpienia, na właściwe relacje wpływa osoba prowadzącego, z którą młode talenty mają świetny kontakt. Prowadzącym zajęcia jest Anna Piwińska-Prokop. Zajęciom towarzyszy atmosfera zapewniająca uczestnikom życzliwość, a także integracja w zespole.

Zajęcia wokalne odbywają się w każdą środę w godzinach od 15:00 do 17:15 w budynku Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach ul. Rynek 1, I piętro. Dzieci uczęszczające na zajęcia mogą pracować nad dykcją i prawidłową wymową. Zajęcia prowadzone są przez profesjonalistkę w dziedzinie wokalnej – Magdalenę Szemraj, odbywają się w kilku grupach, które zostały dopasowane pod względem diagnozy głosu każdego uczestnika zajęć. Grupa ma charakter otwarty i zaprasza do udziału w zajęciach każdego, kto uwielbia muzykę.

Dzieci lubiące ruch i dobrą zabawę uczęszczają na zajęcia taneczne, które odbywają się w każdy poniedziałek od godz. 15:40 do 17:15 w budynku Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach. Oferta przeznaczona jest dla dzieci o różnym temperamencie i upodobaniach. Składa się  z różnorodnych styli tańca takich jak: balet, hip-hop, taniec nowoczesny, Zumba Kids, mix taneczny dla maluchów oraz modern jazz. Dzieci uczą się prostych kroków tanecznych, zabaw tanecznych i prostych układów tanecznych,  poznając przy tym reguły zabawy,  ucząc się współdziałania z grupą, wyrażania ekspresji. Zajęcia dają dobrą bazę do nauki bardziej zaawansowanego tańca w przyszłości. W tańcu dzieci często korzystają z rekwizytów. Zajęcia prowadzone są dla dzieci od 3 roku życia. Instruktor tańca – Elżbieta Dziama, pracuje z pasją i zaangażowaniem. Dzięki zajęciom tanecznym dzieci mogą rozwijać się i uczyć się pod jej czujnym okiem. Zapewnia uczestnikom wszechstronny rozwój taneczny i mnóstwo zabawy podczas treningów i poza salą treningową w postaci chociażby pokazów tanecznych podczas organizowanych imprez okolicznościowych w gminie Iwaniska.

Andrzej Rabiniak prowadzi naukę gry na gitarze w każdy piątek od godz. 17:00. Jego misją jest zaszczepienie i rozwój pasji oraz talentów muzycznych wśród uczestników zajęć, ukazanie gitary jako wyjątkowego instrumentu, z którego można czerpać wiele radości i satysfakcji podczas gry. Muzyka i gitara to jego ogromna pasja, którą uwielbia dzielić się z ludźmi i obserwować ich dalszy rozwój w tej dziedzinie.

Pan Andrzej w bardzo szybkim czasie uczy gry na gitarze, pomaga poznawać podstawy techniczne oraz same fundamenty gry. W trakcie zajęć oferuje wsparcie merytoryczne i stawia na dużą ilość praktyki, która przekłada się bezpośrednio na szybszy czas opanowania umiejętności gry przez uczestników. Dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia poznaje tajniki gry na tym instrumencie. Dzięki temu uczestnicy poprawiają swą koordynację manualną, pomaga w wykorzystaniu wolnego czasu w dobry sposób, pomaga się zrelaksować, szybciej oswaja z wystąpieniami publicznymi.

Wszystkie warsztaty dla dzieci i młodzieży jakie prowadzone są w Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach wspiera Wójt Gminy Iwaniska, Marek Staniek. Warsztaty artystyczne prowadzone są bezpłatne. Zapraszamy chętnych do udziału!

 
wstecz   dalej »