niedziela, 24 marzec 2019
 
 
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W UJEŹDZIE KULTYWUJĄ TRADYCJE WIELKANOCNE

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

W drugiej połowie marca 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe w oddziałach przedszkolnych oraz w klasach I – III odbywały się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców, na których dzieci poznawały tradycje i zwyczaje wielkanocne oraz przygotowywały ozdoby świąteczne.

Podczas warsztatów artystycznych dzieci przy pomocy Rodziców oraz wychowawców poszczególnych klas i grup wykonały z różnorodnych materiałów plastycznych, piękne wielkanocne dekoracje. Powstały świąteczne koszyczki z pisankami, różnobarwne palmy oraz inne ciekawe ozdoby.

Zajęcia otwarte dla Rodziców były doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Przebiegały one w miłej i serdecznej atmosferze, umilając dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadzając je w wielkanocny nastrój.

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe oraz wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klas I - III serdecznie dziękują Rodzicom za obecność, przyniesione materiały plastyczne oraz zaangażowanie w pracę szkoły i świąteczną atmosferę podczas zajęć.

 

 
 
 
wstecz   dalej »