środa, 24 kwiecień 2019
 
 
Złote Gody w gminie Iwaniska

W dniu 6 marca 2018 roku na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbyła się uroczystość Jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego par małżeńskich z terenu  Gminy Iwaniska. W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy Iwaniska - Marek Staniek, Sekretarz Gminy Iwaniska-Wiesława Słowik, Pełnomocnik Wojewody Świętokrzyskiego – Tomasz Staniek, Przewodniczący Rady Gminy Iwaniska-Andrzej Ścibisz oraz Wiceprzewodniczący Rady Gminy Iwaniska-Stanisław Górczyński.    Na uroczystość Wójt Gminy Iwaniska zaprosił 11 par, które wspólnie przeżyły 50 lat. Wśród nich byli: Bogumiła i Tadeusz Macios, Jadwiga i Franciszek Kaszluga, Maria i Kazimierz Jezierscy, Wanda i Józef Suska, Krystyna i Edward Ciepiela, Alicja i Jan Kwiatek, Bogumiła i Henryk Tadysz, Maria i Zygmunt Rusak, Genowefa i Stefan Papaj, Irena i Stanisław Grześkiewicz, Irena i Jan Orkisz. Jubilatom towarzyszyła również najbliższa rodzina.

Uroczystego rozpoczęcia Jubileuszu dokonał Wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek, który złożył na ręce Jubilatów gratulacje oraz wyrazy szacunku i uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny. ,,Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Drodzy Jubilaci – 50 lat temu zawarliście związki małżeńskie. Od tegodnia wiedliście wspólne życie, pokonując wszelkie trudności narzucone przez los. Doczekaliście Złotych Godów. Te wspólne 50 lat to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Jubileusz długoletniego pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, aby się zatrzymać i spojrzeć wstecz na to, co osiągnęliście w ciągu wspólnego życia. Przez te wszystkie lata, w których na pewno nie zabrakło ani chwil dobrych, obfitujących w sukcesy, ani też chwil trudnych, którym niejednokrotnie towarzyszyły łzy i cierpienie, trwaliście razem, nierozłącznie, w trosce o spokój domowego ogniska oraz o dobre wychowanie dzieci. W dowód Waszego społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, za Długotrwałe Pożycie Małżeńskie gratuluję tego wyróżnienia, jak też tego pięknego jubileuszu” – mówił Wójt Gminy Iwaniska, życząc kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, radości, pomyślności i wzajemnym szacunku, bo tylko ,,Ludzie, którzy się kochają z całego serca, nigdy się nie starzeją”.

Następnie Wójt Gminy Iwaniska wraz z obecnym na uroczystości Pełnomocnikiem Wojewody Świętokrzyskiego wręczył Jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie, statuetki w kształcie serca oraz kwiaty, a dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach oraz z ogniska muzycznego, działającego przy Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach zaśpiewały piosenki przybliżające Jubilatom lata 60 i 70. Do występu dzieci zostały przygotowane przez P. Sebastiana Krakowiaka  oraz przez P. Magdalenę Szemraj i wykonały następujące utwory:

1.      Zuzia Susło - ,,Więc chodź pomaluj mój świat”,  „O mnie się nie martw”.

2.      Gabrysia Kowaluk - ,,Jambalaya”,  ,,Radość najpiękniejszych lat”.

3.      Julia Mordon - ,,Serdeczne życzenia”,  ,,Trzynastego”.

4.      Weronika Kijanka - ,,Singsing”,  ,,Nie bądź taki szybki Bill”.

5.      Natalia Charymska - ,,Przetańczyć z tobą chcę całą noc”.

6.      Julia Ciepiela - ,,Wieczorny walczyk”.

7.      Weronika Sośniak - ,,Radość najpiękniejszych lat”.

8.      Katarzyna Grudzień - ,,Nie zadzieraj nosa”.

Po wykonaniu piosenek Wójt Gminy Iwaniska, jak zawsze, wręczył dzieciom wspaniałe upominki, dziękując im za zaśpiewanie pięknych utworów z lat 60. i 70.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
wstecz   dalej »