środa, 22 maj 2019
 
 
Koncert kolęd i pastorałek w Iwaniskach

W niedzielę 28 stycznia 2018r. w sali gimnastycznej budynku Gimnazjum w Iwaniskach od godziny 15:00 można było zanurzyć się w atmosferze świątecznego kolędowania pt. „Gwiazdo świeć! Kolędo leć!”. Dzięki słowom i dźwiękom przepięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu zdolnych dzieci i młodzieży ze szkół z terenu gminy Iwaniska oraz uczestników zajęć organizowanych przez p. Magdalenę Szemraj i p. Andrzeja Rabiniaka w Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach, Sekretarz Wiesława Słowik przeprowadziła narrację przypominającą i przybliżającą dzieje tych polskich utworów, które zgodnie z tradycją przetrwały wieki i są częścią historii narodowej.

Gościem i zarazem organizatorem spotkania był Pan Wójt Marek Staniek, który serdecznie powitał zgromadzonych gości i zaprosił do wysłuchania młodych talentów. Koncert rozpoczęła grupa złożona z 20 młodych gitarzystów prowadzona przez p. Andrzeja Rabiniaka, która zagrała i zaśpiewała wspólnie kolędy. Grupa szkoli się od niespełna trzech miesięcy a ich poziom wykonania był bardzo wysoki. Następnymi wykonawcami były osoby uczestniczące w zajęciach nauki śpiewu u Pani Magdaleny Szemraj. Każda z nich z wielkim zaangażowaniem wykonała występy solo. Następnie kolejno wystąpili przedstawiciele szkół podstawowych w Jastrzębskiej Woli, Ujeździe, Wygiełzowie, Mydłowie i Iwaniskach oraz uczniowie Gimnazjum.

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi o zasadach bezpieczeństwa przypomniał mieszkańcom Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie st. asp. Radosław Krakowiak. Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek wręczył młodym artystom pluszowe misie. Serdeczne podziękowania i upominki otrzymali także opiekunowie artystów, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowali swoich uczniów. W finale Koncertu Kolęd i Pastorałek wszyscy jego uczestnicy wykonali wspólnie kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Podczas kolędowania nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, ciepłej herbaty/kawy. Organizatorami koncertu byli Wójt Gminy Iwaniska we współpracy z Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.

 
 
 

 
wstecz   dalej »