środa, 22 maj 2019
 
 
Dzień Babci i Dziadka w Publicznej Szkole Podstawowej w Wygiełzowie

Dnia 25 stycznia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Wygiełzowie  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas II – III przygotowały najpiękniejsze życzenia wyrażone wierszem i piosenką.

Babuniu, Dziadziuniu! Wy zawsze wszystko najlepiej wiecie.

Smutno by było bez Was na świecie.

 Uczycie kochać, być dobrym, uczciwym, wrażliwym,

Bardzo, ach, bardzo Was za to kochamy.”

Dziadkowie nie zawiedli swoich wnucząt i licznie przybyli na uroczystość. Przybył także Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, ksiądz dziekan Wacław Gieniec oraz rodzice dzieci.

„Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię i dziadka” – tymi słowami dyrektor szkoły Beata Sadaj serdecznie powitała wszystkich obecnych i złożyła Babciom i Dziadkom gorące życzenia.

 Wiersze pełne miłości i wdzięczności połączone były z wesołymi i skocznymi piosenkami. Ogromnym talentem wykazali się wnukowie w krótkich scenkach teatralnych. Na zakończenie występu wnuczęta wręczyły kolorowe laurki i słodką niespodziankę. Babcie i dziadkowie podziękowali swoim wnukom gromkimi brawami, na wielu twarzach można było zauważyć dumę i wzruszenie.

 Z tej okazji życzenia złożył również wójt oraz ksiądz dziekan. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.

Oprawę artystyczną Święta Babci i Dziadka przygotowały: Iwona Dudek – Forc, Katarzyna Słapek – Lenart, Dorota Świderska.


 
wstecz   dalej »