niedziela, 17 luty 2019
 
 
JASEŁKA W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W UJEŹDZIE
Tradycyjnie, jak co roku uczniowie szkoły w Ujeździe zaprezentowali  program bożonarodzeniowy, przypominający wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa.

Na uroczystość, która odbyła się 21 grudnia 2017 roku przybyli: przewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego – Zbigniew Wołcerz, wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek, przewodniczący Rady Gminy Iwaniska – Andrzej  Ścibisz, przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego – Stefan Kwiatek, radny Rady Gminy Iwaniska – Władysław Orkisz, dyrektor BS w Staszowie oddziału w Iwaniskach – Edmund Szymański, przewodnicząca Rady Rodziców – Elżbieta Woźniak oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcin Urbański, grono pedagogiczne, rodzice, pracownicy obsługi oraz uczniowie.

Uczniowie dołożyli starań, aby tegoroczne jasełka długo pozostały w pamięci widzów. Z przejęciem i dużym zaangażowaniem odegrali swoje role. Wszyscy zgromadzeni z ogromnym zainteresowaniem i skupieniem obserwowali to piękne misterium bożonarodzeniowe ukazujące historię z Betlejem.  Szczególne emocje wzbudziło pojawienie się na scenie małego Filipa Maja, który odgrywał rolę nowonarodzonego Dzieciątka.

Przepiękne kolędy i pastorałki w wykonaniu  występujących wzbogaciły część artystyczną, a nastrojowa scenografia stworzyła uroczysty klimat i nadała atmosferę autentycznego przeżywania prezentowanych wydarzeń. Widzowie nie kryli dużego wrażenia, jakie wywarła na nich ta jakże wyjątkowa opowieść.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe oraz zaproszeni goście złożyli wszystkim życzenia świąteczne.

Tegoroczny program bożonarodzeniowy został wyreżyserowany przez księdza Rafała Golonkę oraz nauczycielkę języka angielskiego – Annę Gołyską.

 Dyrektor i grono pedagogiczne Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe składają serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za bardzo aktywne włączenie się w przygotowanie uroczystości oraz Panu Dariuszowi Rożkowi za wykonanie pięknej szopki.

 

 
wstecz   dalej »