niedziela, 16 czerwiec 2019
 
 
Umowa na budowę pracu targowego w gminie Iwaniska podpisana
12 września 2017 r. w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim została podpisana umowa między Wójtem Markiem Stańkiem a Samorządem Województwa Świętokrzyskiego na realizację operacji pn. Budowa targowiska wiejskiego wraz z budynkiem handlowo-gastronomicznym „Unieszów”, w ramach zadania „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

- Targowisko z prawdziwego zdarzenia to niezbędny element infrastruktury w naszej gminie, staniemy się jeszcze bardziej konkurencyjni i atrakcyjni. – powiedział Marek Staniek, Wójt Gminy Iwaniska – Dlatego też przedmiotowa inwestycja ma zapewnić preferencyjne warunki i wygodę nie tylko dla osób handlujących, ale także dla kupujących. Jednocześnie estetyka tego miejsca znacznie się poprawi. To jedne z ważnych czynników, które wpłyną na jakość naszej gminy.

Dzięki pozyskanym środkom finansowym zostanie wybudowane targowisko, w skład którego wejdzie parterowy budynek handlowo – gastronomiczny, stragany, parking dla samochodów osobowych i dostawczych. Będą również utwardzone chodniki. Przewidywane są także parkingi, w tym jeden na 60 miejsc (dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, cztery miejsca dla samochodów o większym gabarycie, niedużych samochodów dostawczych, 48 miejsc dla samochodów osobowych.

Gmina Iwaniska otrzymała dofinansowanie na przebudowę istniejącego targowiska w ramach PROW – działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”. Dofinansowanie to obejmuje 63,63 proc. kosztów kwalifikowalnych zgłoszonej inwestycji. W przypadku gminy Iwaniska dofinansowanie wynosi 1 mln zł. Wartość całego przedsięwzięcia wyniesie około 2 mln 200 tys. zł.
 
wstecz   dalej »