piątek, 24 maj 2019
 
 
Dożynki parafialne w Mydłowie. Gmina Iwaniska

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika. Przepiękna polska tradycja, która nakazuje dzielić się chlebem. Ten gest jest wyrazem braterstwa, przyjaźni i chęci przyjścia z pomocą drugiemu człowiekowi.

            Nie inaczej jest w naszej gminie Iwaniska. Miejscowość Mydłów uhonorowała tegoroczny trud rolników. W niedzielę, 27 sierpnia 2017 r., w Mydłowie odbyły się dożynki parafialne. W dożynkach uczestniczyli przedstawiciele władz Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, Przewodniczący Rady Gminy Iwaniska Andrzej Ścibisz, Sekretarz Gminy Iwaniska Wiesława Słowik, Radna Powiatu Opatowskiego Maria Serwinowska, Radni i Sołtysi, Koła Gospodyń Wiejskich, rolnicy i mieszkańcy.

            Uroczystość rozpoczęła Msza Święta o godzinie 1200 w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mydłowie w intencji rolników, koncelebrowana przez ks. proboszcza mgr Tomasza Kwaśnika. Wspaniały wieniec dożynkowy, kosze z darami oraz chleb z tegorocznych plonów zostały złożone przed ołtarzem. W tym roku parafianie mogli podziwiać wieniec, który przygotowały: Barbara Baran, Justyna Kałucka, Danuta Stachurska, Anna Słowińska oraz Dorota Miśkiewicz.

            Wójt Gminy podziękował Rolnikom za ich trud, za ciężką pracę wykonaną bez względu na porę dnia czy nocy. Podziękował także za chleb – symbol dostatku i obfitości, za umiłowanie do ziemi i patriotyzm, za szacunek do tradycji, za religijność, polską gościnność i kulturę.

            O godzinie 1600 rozpoczęła się II część uroczystości między innymi gry, zabawy oraz konkursy. Nagrody ufundował Wójt Gminy Marek Staniek jak również przygotowany był poczęstunek. Goście mogli również oglądać nowoczesne maszyny rolnicze firmy „A.R. Chmielewski” z Kleczanowa. Uroczystość trwała do późnego wieczora w rytmach muzyki zespołu „CDN”, który bawił publiczność swoimi utworami. Sołtys Wsi podziękował wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu tej uroczystości.

 

 

 

 

 
 
 
 
wstecz   dalej »