piątek, 24 maj 2019
 
 
Umowa na zakup strojów ludowych dla zespołu pieśni i tańca z KGW w Mydłowie podpisana !

 W ramach programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej” Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał pieniądze na niewielkie, choć ważne projekty, m.in. dla gminy Iwaniska na zakup oryginalnych strojów ludowych dla zespołu pieśni i tańca z Koła Gospodyń Wiejskich w Mydłowie w kwocie 5 232 zł.

Uroczyste podpisanie umów pomiędzy Zarządem Województwa Świętokrzyskiego a Wójtem Gminy Iwaniska nastąpiło w Przybysławicach w gminie Klimontów, w Dworze na Wichrowym Wzgórzu. 

W tym dniu, podpisano także umowę na modernizację dróg dojazdowych do pól.

- Znajdujemy się wśród 151 projektów z terenu województwa świętokrzyskiego, które otrzymały dotację dzięki której, w przypadku naszej Gminy, zakupione zostaną stroje ludowe dla Koła Gospodyń Wiejskich w Mydłowie. Z liczby 69 gmin nasza gmina otrzyma z budżetu Samorządu Województwa Świętokrzyskiego dofinansowanie na modernizację dróg, które ułatwią dojazd wielu rolnikom do pól. Niniejsze fundusze są niezwykle potrzebne. Poprawa stanu dróg dojazdowych do gruntów rolnych jest niezwykle ważna, dlatego warto inwestować w tenże cel – mówił Wójt Gminy Iwaniska, Marek Staniek.

 
wstecz   dalej »