środa, 24 kwiecień 2019
 
 
Świetlice dla strażaków i Kół Gospodyń Wiejskich

Prace budowlane i modernizacyjne przy trzech świetlicach wiejskich w Kujawach, Marianowie i Przepiórowie w gminie Iwaniska idą pełną parą. W tym roku ruszy również budowa czwartej świetlicy w miejscowości Radwan. Wszystko po to, żeby społeczność gminy miała miejsca, w których mogą się spotykać, organizować uroczystości, bawić się wspólnie. O tym, że to dobra inwestycja świadczą Koła Gospodyń Wiejskich, które w gminie Iwaniska powstają jak grzyby po deszczu. - Obecnie budujemy i modernizujemy trzy świetlice, w Przepiórowie, Marianowie i Kujawach – mówi Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska. – Wkrótce ruszy budowa świetlicy wiejskiej dla społeczności w miejscowości Radwan.

Prace wykończeniowe w budynku świetlicy w Przepiórowie obejmują szeroki zakres prac. Wykonywana jest elewacja zewnętrzna wraz z wymianą okien, położone zostaną tynki wewnętrzne, doprowadzana jest energia elektryczna. W świetlicy wiejskiej w Przepiórowie przewidziane jest także ogrzewanie kominkowe.  

- Budynek świetlicy w Przepiórowie stał nieużytkowany od blisko 20 lat – mówi Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska. – Teraz wreszcie obiekt doczekał się gruntownej modernizacji. Będzie on służył nie tylko strażakom ale także członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich, które działa w Przepiórowie. Nasza społeczność potrzebuje miejsc, w których będzie mogła się spotkać, zorganizować uroczystość, spędzić czas wolny. Tym bardziej cieszy nas, że wygospodarowaliśmy fundusze na przeprowadzenie tej inwestycji.

W ubiegłym roku wymurowane zostały budynki świetlic wiejskich w Kujawach i Marianowie. Teraz w obu obiektach trwają prace wykończeniowe. Wykonane zostaną elewacje zewnętrzne, doprowadzona zostanie energia elektryczna, położone tynki wewnętrzne oraz zamontowane zostanie ogrzewanie kominkowe.  

Obie świetlice wiejskie w Marianowie i Kujawach to budynki parterowe ze strychem wraz z infrastrukturą techniczną o powierzchni użytkowej ok. 90 metrów kwadratowych. W świetlicach w Marianowie i w Kujawach przygotowane zostaną pomieszczenia: świetlica, kuchnia wc, wc dla niepełnosprawnych, korytarz. Na terenie działek przewiduje się lokalizację miejsc parkingowych.

- W obu tych miejscowościach działają Koła Gospodyń Wiejskich. Cieszę się, że możemy stworzyć miejsca, w których członkowie kół będą mogli bez przeszkód realizować swoje pomysły, działać twórczo i efektywnie spędzać czas – mówi Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska.

Świetlice w Kujawach i Marianowie zostaną oddane do użytku już za kilka miesięcy.

To nie koniec tego typu inwestycji w miejscowościach gminy Iwaniska. Kolejna świetlica wiejska powstanie w Radwanie.

- Mamy już podpisaną umowę na budowę kolejnej świetlicy wiejskiej – mówi wójt. – Będzie to taki sam budynek jak w Kujawach i Marianowie. W tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy tej świetlicy. W przyszłym roku powinna zostać oddana do użytku. Dzięki tym inwestycjom coraz więcej miejscowości w naszej gminie zaczyna się aktywizować. Mieszkańcy zawiązują kolejne Koła Gospodyń Wiejskich. Taka aktywność jest bardzo potrzebna wiejskim społecznościom. 

 
wstecz   dalej »