środa, 24 kwiecień 2019
 
 
Gmina Iwaniska tętni sportowym życiem!

Na Stadionie Sportowym w Iwaniskach odbyła się pierwsza część rozgrywek Dzikich Drużyn w turnieju piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Iwaniska – Marka Stańka.Piękne gole, wspaniałe podania i soczyste strzały na bramkę zapewniało sześć drużyn – ok. 84 zawodników. Zaskoczeniem był udział w rozgrywkach drużyny żeńskiej z okolic Iwanisk. Mecze trwały 2x20 min. Poprzez losowania wyłonione zostały 2 grupy po 3 drużyny. Pierwszy mecz zagrały drużyny  Kujawy i Gorzków. Drużyna z Kujaw pokonała zespół z Gorzkowa 7:0.

Kolejny mecz rozegrali Old Boys z zespołem Dziewczyn. Początkowo oba zespoły doskonale się uzupełniały. Próbowały wykorzystać na boisku błędy przeciwnika, ale w końcówce spotkania to grupa Old Boys objęła prowadzenie, a ostateczny wynik to 5:1.

Wiele emocji dostarczył również mecz między drużyną z Toporowa a zespołem z Kujaw. Zawodnicy walczyli na każdym skrawku boiska i nawet przez moment remisowali1:1.

Doping dla wszystkich zawodników dał się słyszeć szczególnie ze strony przybyłych mieszkańców.

Kolejne mecze zagrali Iwaniska-Old Boys, Toporów-Gorzków, Iwaniska-Dziewczyny. Tu również nie brakowało emocji.

Klasyfikacja końcowa pierwszego dnia zmagań przedstawia się następująco:

1.      Kujawy – Gorzków 7:0

2.      Old Boys – Dziewczyny 5:1

3.      Toporów – Kujawy 1:2

4.      Iwaniska – Old Boys 1:2

5.      Toporów - Gorzków 3:3

6.      Iwaniska – Dziewczyny 5:0

- Wszystkie te działania nie miałyby miejsca, gdyby nie wsparcie Wójta Gminy Iwaniska, Marka Stańka. Realizowane przedsięwzięcia są zasługą z jego strony – mówi Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury, Magdalena Pietrzyk.

Piłkarski Turniej Dzikich Drużyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Iwaniska. W celu uatrakcyjnienia i wzbudzenia większego zainteresowania wśród nich, kolejny etap turnieju odbędzie się już w niedzielę – tj. 23.07.2017r. o godz. 14:00. Zapraszamy !

 
wstecz   dalej »