czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
MAGICZNY DZIEŃ DZIECKA W GMINIE IWANISKA!

Zawody sportowo- pożarnicze otworzyły Magiczny Dzień Dziecka w Iwaniskach. Druhowie z siedmiu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wzięli udział w zawodach sportowo- pożarniczych. Każda z drużyn zmagała się w konkurencjach wymagających sprawności oraz szybkości działania, m.in.  w sztafecie pożarniczej i w ćwiczeniu bojowym. Mimo upalnej pogody strażacy nie tracili ducha – zacięcie walczyli o tytuł najlepszej drużyny o puchar Wójta Gminy Iwaniska – Marka Stańka.

efekcie wyniki ukształtowały się następująco:

I miejsce – OSP Kamieniec

II miejsce – OSP Ujazd

III miejsce – OSP Iwaniska

Rywalizacja przebiegała pod czujnym i fachowym okiem Komisji Sędziowskiej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie w składzie kpt. Rafał Piątek, kpt. Sebastian Saramański oraz młodszy ogniomistrz Tomasz Czarnecki, zawody poprowadził Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP Adam Sajda.

            Najlepsze drużyny zostały nagrodzone przez Wójta Gminy Iwaniska pucharami, a wszystkie otrzymały okolicznościowe dyplomy.

Na scenie natomiast królowały dzieci i młodzież z terenu Gminy Iwaniska. Wspólna zabawa rozpoczęła się od ciepłego powitania licznie zebranych rodziców wraz z dziećmi przez Wójta Gminy Iwaniska Marka Stańka. Część artystyczną rozpoczęli uroczyście Polonezem -„Dworzanie”- młodzież z Gimnazjum w Iwaniskach, przygotowana przez Elżbietę Dziamę, Magdalenę Czub i Edytę Czub.  Następnie swoje umiejętności zaprezentowało ognisko muzyczne działające przy Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach pod czujnym okiem Magdaleny Szemraj i Elżbiety Dziamy. Kolejno wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowych w Iwaniskach wraz z  Filiami: z Woli Jastrzębskiej, Ujazdu, Wygiełzowa i Mydłowa. Opiekunami młodych artystów byli: Teresa Paluch, Sebastian Krakowiak, Beata Jezierska, Teresa Szymańska, Aneta Szczepańska, Renata Warych oraz Mirosława Tutak. Na scenie wystąpiła także Barbara Chrapek, absolwentka Gimnazjum w Iwaniskach. Każdy z artystów otrzymał upominek ufundowany przez Wójta Gminy Iwaniska.

Przygotowano również wiele konkursów z nagrodami: sportowe, sprawnościowe a także dotyczące bezpieczeństwa. Krótką pogadankę na temat bezpieczeństwa przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie asp. Radosław Krakowiak oraz asp. Szt. Sławomir Bednarski. Policjanci rozdali dzieciom elementy odblaskowe zwiększające ich widoczność po zmroku.

Swoją obecnością zaszczycili nas także wicestarosta opatowski Gustaw Saramański oraz Radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Ewelina Bień.

Rozbiegane, pełne uśmiechu dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji zapewnionych przez organizatorów w postaci dmuchanych zamków, stoisk gastronomicznych, a do tego dopisywała fantastyczna, słoneczna pogoda. Wszystkie przygotowane atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Najmłodszym najbardziej podobała się aktywna zabawa na zjeżdżalniach, puszczanie baniek mydlanych. Zabawom przez cały czas towarzyszyły uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci, a to było najważniejsze.

Dodatkowo czas umilał parodysta i kabareciarz – Stan Tutaj, oraz orkiestra CDN.

Bezprecedensowa atmosfera, wspaniała zabawa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że ten wyjątkowy dzień był pełen radości i uśmiechu, a festyn należy zaliczyć do bardzo udanych.

Organizatorami uroczystości był Pan Wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek i Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.

 
wstecz   dalej »