piątek, 24 maj 2019
 
 
Ćwiczą nie tylko na wf-ie ! Tydzień Sportu w Gminie Iwaniska!

W dniach 8 -12 maja 2017r. dzieci i młodzież gminy Iwaniska obchodziły tzw. „Tydzień Sportu”. Celem tych działań jest między innymi promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu. Właśnie dlatego, Wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek we współpracy z Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach oraz Dyrektorem Zespołu Szkół Podstawowych w Iwaniskach zorganizowali szereg działań promujących aktywność ruchową.

- Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie mieszkańców. Niestety poziom aktywności fizycznej u niektórych nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Odpowiedzią na ten problem jest właśnie Tydzień Sportu. Brak aktywności fizycznej nie tylko negatywnie wpływa na społeczeństwo i zdrowie ludzkie, ale również jest kosztowny dla gospodarki. Ponadto sport może się przyczynić do wzmocnienia tolerancji międzyludzkiej. Promowanie roli sportu jako narzędzia włączenia społecznego pomoże stawić czoła wyzwaniom, przed jakimi stoi nasze społeczeństwo. Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na ten temat – mówi Wójt Gminy Iwaniska, Marek Staniek.

W ramach Tygodnia Sportu w szkolnej hali Zespołu Szkół Podstawowych w Iwaniskach pod okiem pracowników Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury odbyły się między innymi: zajęcia ruchowe dla klas „0” (badminton, ćwiczenia piłki ręcznej, zabawy z chustą animacyjną), slalom z przeszkodami i ćwiczenia ruchowe dla klas 1-2, test Coopera dla klas 3-4, turniej siatkówki i piłki nożnej dla klas 5-6. Ostatnim - piątkowym dniem, okazała się zacięta walka piłki siatkowej drużyn z  Gimnazjum o puchar Wójta Gminy Iwaniska.

Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał z rąk Pana Wójta- Marka Stańka oraz Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowych w Iwaniskach pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek.

Każde dziecko czuło się zwycięzcą w zorganizowanych zawodach. Dzieci przez kilka dni poznały różne formy aktywności ruchowej, mamy nadzieję, że swoimi działaniami zachęciliśmy dzieci i młodzież do podejmowania jak najczęstszej aktywności ruchowej.

 
wstecz   dalej »