piątek, 24 maj 2019
 
 
Iwaniska  zajrzyj do Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury !

Centrum Kultury działa pod nową nazwą niespełna od trzech miesięcy i niemal od początku cieszy się powodzeniem bogatej oferty działalności kulturalno-edukacyjnej dla mieszkańców gminy Iwaniska. Poszerzenie działalności instytucji kultury łączyło się z remontem, z odpowiednim wyposażeniem sali, między innymi zakupem luster bardzo przydatnych podczas zajęć nauki tańca oraz aerobiku. Dzięki tym walorom obok stricte prowadzonej działalności artystyczno-edukacyjnej w Gminnym Centrum mogą odbywać się różnego rodzaju szkolenia, konferencje, pokazy, sesje, seminaria i imprezy kameralne o charakterze okolicznościowym- mówi dyrektor Magdalena Pietrzyk.

Zamierzeniem Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach jest obok działalności związanej z prowadzeniem biblioteki, działalność artystyczna, to tu na I piętrze biorą udział w cyklicznych zajęciach dzieci, młodzież, dorośli w tym pełni wigoru seniorzy. Właśnie to dział artystyczny Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury organizuje różnorodną w formie i treści linię programową, na którą składają się: sekcja formacji tanecznej podzielonej na trzy grupy taneczne, warsztaty artystyczne, zajęcia Klubu Seniora, zajęcia aerobiku dla dorosłych oraz zajęcia muzyczne dla dzieci w dwóch grupach wiekowych.

W Centrum Kultury ruszają również zajęcia sportowe, które zainicjuje „Tydzień Sportu” dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu Gminy Iwaniska w terminie od 8- 12 maja 2017. Każdego dnia uczniowie będą rywalizować o puchar Wójta Gminy Iwaniska. Turniej ten ma na celu zaszczepienie ducha sportowej rywalizacji, po to, by zachęcić do cyklicznych spotkań, które będą odpowiednio dostosowane do grup wiekowych.

Staramy się, by nasza działalność była dynamiczna, różnorodna, odpowiadająca na propozycje składane przez mieszkańców naszej gminy. W dalszej działalności będziemy wychodzić naprzeciw wszelkim inicjatywom i propozycjom tak, by kompleksowo służyć i zaspakajać potrzeby naszych odbiorców.

Już teraz Wójt Gminy Iwaniska oraz Gminne Centrum Biblioteki i Kultury serdecznie zaprasza na  „Majówkę w Iwaniskach”, która odbędzie się 1 maja 2017r.  (poniedziałek) od godz. 15.00.

 
wstecz   dalej »