piątek, 24 maj 2019
 
 
Rusza termomodernizacja

Już wkrótce rozpoczną się prace termomodernizacyjne trzech budynków użyteczności publicznej znajdujących się na terenie gminy Iwaniska. - Jesteśmy już po przetargu na modernizację trzech obiektów – wyjaśnia Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska. – W pierwszej kolejności wytypowaliśmy obiekty, które najpilniej wymagają tego typu robót.

Modernizacją objęte zostaną następujące budynki:- Publiczna Szkoła Podstawowa w Wygiełzowie, w której zostanie wykonana nowa elewacja zewnętrzna wraz z wymianą orynnowania.

- Budynek dawnego ośrodka zdrowia, który znajduje się w centrum Iwanisk. W tym obiekcie wykonana zostanie elewacja zewnętrzna wraz z opaską, wymienione zostanie także orynnowanie.

 - Budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Boduszowie. W tym obiekcie planowana jest wymiana okien, nowa elewacja zewnętrzna oraz wymiana bram garażowych.

- Termomodernizacja jest bardzo potrzebna – mówi wójt Marek Staniek. – Przede wszystkim dzięki temu zmniejszymy koszty utrzymania tych budynków, poprawi się ich estetyka. Termomodernizacja przyczyni się też do zmniejszenia emisji spalin.

Na termomodernizację trzech budynków użyteczności publicznej gmina przeznaczy około 500 tysięcy złotych, pieniądze pochodzić będą z budżetu gminy.

 
wstecz   dalej »