czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
W gminie Iwaniska młodzież zapobiega pożarom

W dniu 09.03.2017r. w budynku Zespołu Publicznych Szkół w Iwaniskach odbyły się eliminacje szczebla gminnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. W uroczystym wręczeniu dyplomów udział wzięli Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, Dyrektor Zespołu Publicznych Szkół w Iwaniskach – Wacław Słowik, wicedyrektor Zespołu Publicznych Szkół w Iwaniskach – Anna Michalska – Kapsiak, przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie: bryg. Leszek Szymański oraz mł. asp. Artur Mazurek, prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP - Adam Sajda, Komendant Gminny OSP – Waldemar Pietrzyk.

- To bardzo ważne, żeby już od najmłodszych lat dzieci i młodzież miały świadomość, jak zapobiegać pożarom, w jaki sposób chronić przyrodę i własne otoczenie – mówi Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska. – Przygotowując się do turnieju dzieci i młodzież uczą się odpowiedzialności i zdobywają wiedzę, która jest niezwykle ważna w życiu codziennym. Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!

W turnieju udział wzięli uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum. Oto najlepsi uczestnicy konkursu w obu grupach wiekowych:

Młodsza grupa wiekowa (szkoła podstawowa):

I miejsce – Kacper Maziarz

II miejsce – Alicja Kijanka

III miejsce – Jacek Bednarski

 

Starsza grupa wiekowa (gimnazjum):

I miejsce – Bartosz Podsiadło

II miejsce – Weronika Polańska

III miejsce – Patrycja Słowik

 
wstecz   dalej »