czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
Dzień Kobiet

„…Raz do roku jest taki dzień, który przemija, jak piękny sen...” 8 marca, jak co roku od wielu lat, obchodzimy Dzień Kobiet – dzień najpiękniejszych istot na ziemi. Jest to święto, o którym nie powinien zapomnieć żaden mężczyzna. Z okazji nadchodzącego święta i zarazem zakończenia karnawału w niedzielne popołudnie, 26.02.2017 r. sala Zamku Krzyżtopór zapełniła się gośćmi zaproszonymi przez Wójta Gminy Iwaniska Marka Stańka by wspólnie świętować.

Uroczystość rozpoczął Pan Wójt składając życzenia wszystkim kobietom podkreślając ich rolę i znaczenie w funkcjonowaniu społeczeństwa gminy przede wszystkim jako liderów w swoich środowiskach oraz w wychowaniu i nauce dzieci i młodego pokolenia obywateli. Następnie wspólnie z przewodniczącym rady gminy Andrzejem Ścibiszem wręczył wszystkim przybyłym paniom słodkie upominki.

 W tym czasie na scenie pojawili się pierwsi zapowiedziani przez Panią Sekretarz Wiesławę Słowik artyści. Podczas uroczystości wystąpiły dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Iwaniska. Uczniowie wykazali się nie tylko wspaniałym głosem ale także zdolnościami tanecznymi. Niniejszy koncert uświetnili także Barbara Chrapek oraz Krystian Łata, dzięki którym usłyszeliśmy przeboje znanych polskich wykonawców m.in. „Czerwone korale”, „Szukaj mnie”, „Historie”, „Dni, których nie znamy”, „Wymyśliłem Ciebie”. Na koniec występów Wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek, wraz z przewodniczącym rady gminy i Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach rozdali dzieciom wspaniałe nagrody.

Następnie dla pań zagrała orkiestra „CDN”, śpiewając najpopularniejsze utwory, zabawiając gości i zapraszając do wspólnej zabawy tanecznej.

Podczas koncertu nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, ciepłej herbaty/kawy. Organizatorami koncertu byli Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek we współpracy z Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.

 
wstecz   dalej »