wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
Ślubowanie w Wygiełzowie

27 października 2016 r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej Zespołu Publicznych Szkół w Iwaniskach Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach filia w Wygiełzowie. Ślubowanie złożyły również przedszkolaki, które uczęszczają do przedszkola utworzonego, po raz pierwszy w historii szkoły, w Wygiełzowie dzięki projektowi gminnemu „Przedszkolaki z gminy Iwaniska przecierają szlaki”. 

Na początku główni bohaterowie tego dnia, w pięknej smerfowej scenerii, wystąpili z programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawcy Iwony Dudek-Forc i pani Katarzyny Słapek – Lenart  prezentując tym samym zdobyte w szkole wiadomości i umiejętności. Na koniec wystąpienia złożyli uroczyste ślubowanie „Przyrzekamy … pilnie świat poznawać, dobry przykład innym dawać, być pomocnym w domu, w szkole…”

Po złożeniu ślubowania, w obecności księdza proboszcza Wacława Gieńca, przewodniczącej Rady Rodziców Doroty Dąbrowskiej, rodziców, nauczycieli i całej społeczności uczniowskiej, wójt gminy Marek Staniek, dyrektor szkoły Wacław Słowik i wicedyrektor Beata Sadaj dokonali uroczystego pasowania na ucznia i przedszkolaka, wręczyli pamiątkowe dyplomy. Uczniowie, dla upamiętnienia tego wydarzenia, złożyli swój odcisk palca w Księdze Pamiątkowej Szkoły.

Nie mogło zabraknąć również gratulacji i życzeń od zaproszonych gości oraz rodziców, którzy wręczyli swoim pociechom pamiątkowe rożki obfitości. „Rodzice są jak ogrodnicy, którzy kupują nasiona… – mówiła, cytując słowa pisarza W. Eichelbergera, wicedyrektor Beata Sadaj. Gdy zaczynają hodować swoje nasionko, to mogą mieć marzenie, by wyrósł z niego dąb. Ale może się okazać, że zasadzili - bratek I wtedy rodzic, który uprze się przy dębie, będzie próbował z bratka zrobić dąb. A w rezultacie nie będzie ani dębu, ani bratka. Wyhoduje jakąś hybrydę, coś bardzo nieszczęśliwego. I skrzywdzi to nasienie. Mądry rodzic w takiej sytuacji dowie się jak hodować bratki i zrobi wszystko, by jego bratek był jak najbardziej udany”.

Prezenty wręczyli, w postaci pomocy szkolnych, zabawek również wójt gminy i dyrektor zespołu szkół.

 
wstecz   dalej »