wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
Ślubowanie w Mydłowie

W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach Filia w Mydłowie odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum. Uroczystość otworzyła Kierownik szkoły Pani Mariola Bednarska – Pasieka, która powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Iwaniska Pana Marka Stańka, Dyrektora ZPS w Iwaniskach Pana Wacława Słowika oraz licznie zebranych Rodziców.

Po wystąpieniu Pani Kierownik przed publicznością zaprezentowały się najmłodsze dzieci z dwóch grup przedszkolnych, dostarczając widzom swym występem niezapomnianych wrażeń.

            Po przedszkolakach na scenie pojawiło się 20 uczniów klasy I szkoły podstawowej, którzy czekali na tę chwilę z niecierpliwością i przygotowywali się do niej od pierwszych dni września.  Pierwszoklasiści nie tylko zaprezentowali swoje zdolności aktorskie, ale także odpowiedzieli na szereg pytań zadanych przez  kolegów i koleżanki ze starszych klas. Emocji było co niemiara. Po części artystycznej nastąpiła bardzo uroczysta i podniosła chwila pasowania. Aktu tego dokonał Dyrektor  ZPS w Iwaniskach Wacław Słowik. Każdy z uczniów przy swoim imieniu i nazwisku w Kronice Szkoły odbił  palec na znak pełnoprawnego wstąpienia do braci uczniowskiej. Po całej ceremonii uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz rożki ze słodyczami ufundowane przez Rodziców. Każda z występujących grup otrzymała także upominki w formie zabawek i słodyczy ufundowane przez Wójta Gminy Iwaniska oraz Dyrektora ZPS w  Iwaniskach.

            Jako ostatni na scenie pojawili się uczniowie klasy I gimnazjum, którzy po przejściu licznych konkurencji przygotowanych przez klasę II gimnazjum, przystąpili do aktu ślubowania.

            Na zakończenie uroczystości słowa życzeń skierował do uczniów Pan Wójt, Pan Dyrektor oraz przedstawiciel Rodziców. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.

                                                                                            Grażyna Krakowiak

 
wstecz   dalej »