niedziela, 17 luty 2019
 
 
Piękny jubileusz

W niezwykle uroczystej oprawie 17 par małżeńskich zamieszkujących teren gminy Iwaniska świętowało -  w sali królewskiej Zamku Krzyżtopór w Ujeździe- jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu małżonkom towarzyszyli Wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski oraz Wójt Gminy Iwaniska- Marek Staniek, Sekretarz Gminy Iwaniska- Wiesława Słowik, Przewodniczący Rady Gminy - Andrzej Ścibisz wraz z radnymi.

- Złote Gody to jubileusz obchodzony w naszej tradycji szczególnie uroczyście - podkreślił wójt gminy Iwaniska, Marek Staniek. - Jubileusz, za sprawą którego patrzymy na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy. Państwa obecność tu dowodzi, że dochowaliście, wbrew wszelkim przeciwnościom, przysięgi małżeńskiej, bo przecież miłość jest dawaniem, nie braniem, budowaniem, nie niszczeniem, zaufaniem, nigdy zwodzeniem, cierpliwym znoszeniem i wiernym dzieleniem każdego sukcesu i każdego smutku. Następnie dokonał on wraz z wicewojewodą świętokrzyskim oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego- Małgorzatą Gołyską , aktu odznaczenia medalami za długoletnie pożycie małżeńskie – przyznanymi przez Prezydenta RP - oraz przekazał jubilatom stosowne legitymacje. Wszyscy Jubilaci zostali obdarowani kwiatami. Do życzeń Pana Wójta dołączyli się oczywiście pozostali przedstawiciele władz gminnych.

            Następnie przy tradycyjnej lampce szampana pary małżeńskie wraz z rodzinami zaproszeni byli do obejrzenia przygotowanych występów grupy "Dworzanie", które zaprezentowały się w przygotowanym specjalnie na tą okazję montażu taneczno-muzycznym, oraz występu solisty Krystiana Łaty. Osłodą tak długiego pożycia małżeńskiego był jubileuszowy tort.

Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy wielu kolejnych lat życia w zdrowiu, zgodzie, wzajemnej miłości i poszanowaniu oraz szacunku dzieci i wnuków.

 
wstecz   dalej »