poniedziałek, 21 styczeń 2019
 
 
Bezpieczny powrót do szkoły

Kolejny festyn pt. „Bezpieczny powrót do szkoły” zorganizowany przez Wójta Gminy Iwaniska przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Iwaniskach miał miejsce 28 sierpnia 2016 r. w miejscowości Kamieniec.

Niedzielna zabawa rozpoczęła się od prelekcji i pogadanek dzieci i rodziców z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Opatowie na temat bezpieczeństwa życia codziennego i ruchu drogowego. Funkcjonariusze policji rozdali elementy odblaskowe w postaci opasek i smyczy.

Zabawy było co niemiara, przygotowane zostały liczne zabawy i konkursy. W trakcie podkładu muzycznego dzieci wykonywały wiele zabaw z chustą animacyjną, wraz z rodzicami dzieci brały udział w zawodach, takich jak: przeciąganie liny, wyścig w workach, zabawy z hula-hop, zgaduj-zgadula, „gdzie jest moje dziecko?”.

Dodatkowym atutem była możliwość wykazania się przez dzieci wiedzą dotyczącą gminy Iwaniska. W każdej z konkurencji aktywność dzieci i rodziców była nagradzana.

Również przewidziany został poczęstunek w postaci kiełbaski z grilla. Dzieci mogły także skorzystać z bajecznego kącika malowania twarzy.
 
wstecz   dalej »