poniedziałek, 21 styczeń 2019
 
 
Zabawa i edukacja w jednym czyli festyn w Kujawach
W dniu 21 sierpnia w Kujawach odbył się festyn pt. „Bezpieczny powrót do szkoły” zorganizowany przez Wójta Gminy Iwaniska przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Iwaniskach.
Mecz towarzyski o Puchar Wójta Gminy Iwaniska w piłce nożnej rozpoczął niedzielną zabawę. Walka o podium była bardzo zacięta. W rywalizacji wzięła udział drużyna z Kujaw i UKS Iwaniska. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Kujaw. Puchary wręczył Wójt Marek Staniek wraz z radnym Rady Gminy Gabrielem Majsakiem oraz sołtysem wsi Kujawy Piotrem Niziałkiem.
W zabawie wzięli udział również policjanci z Komendy Powiatowej Policji  w Opatowie. Dzieci i rodzice mogli dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i w życiu codziennym. Funkcjonariusze policji rozdali elementy odblaskowe w postaci opasek i smyczy. Zabawy było co niemiara, w trakcie podkładu muzycznego dzieci tańczyły i puszczały bańki mydlane, rodzice w tym czasie częstowali się kiełbaską z grilla. Dzieci mogły również skorzystać z kącika malowania twarzy.
- To świetny pomysł na rodzinne spędzanie czasu a dodatkowo edukację najmłodszych – mówi Marek Staniek. – Na pewno jako samorząd będziemy wspierać kolejne takie inicjatywy. Mam nadzieję, że festyn w Kujawach stanie się imprezą cykliczną. Sołectwo Kujawy wkrótce wzbogaci się o nową świetlicę wiejską czyli doskonałe miejsce na organizację spotkań i ciekawych wydarzeń dla mieszkańców.
 
wstecz   dalej »