niedziela, 17 luty 2019
 
 
Budynek urzędu do generalnego remontu

Trwa modernizacja budynku urzędu gminy w Iwaniskach. Ostatni remont urzędu przeprowadzony był ponad czterdzieści lat temu. - Budynek był w okropnym stanie technicznym – tłumaczy wójt Marek Staniek. - W związku z tym wspólnie z Radą Gminy dokonaliśmy przeniesienia środków finansowych na remont budynku urzędu. Modernizacja obejmuje między innymi odgrzybienie obiektu,  zabezpieczenie przed wilgocią, wzmocnienie ścian oraz wymianę dachu. - Zmienione zostanie również centralne ogrzewanie, budynek będzie przyłączony do sieci gazowej – tłumaczy wójt.

W wyremontowanym obiekcie będą udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, będzie wygodny podjazd oraz specjalnie przystosowane toalety. Budynek zostanie objęty monitoringiem.

- Dzięki modernizacji zyskujemy trzy dodatkowe pomieszczenia w zamian zlikwidowanej świetlicy – dodaje Marek Staniek.

Koszt remontu budynku urzędu to 400 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy.

- W tym roku realizujemy sporo inwestycji z budżetowych funduszy. Było to możliwe, dzięki wprowadzonym sukcesywnym oszczędnościom – wyjaśnia wójt gminy. - Będziemy wykonywali dwie świetlice w Marianowie i Kujawach. Budujemy wiatę na sprzęt, który jest własnością gminy. Planujemy wykonać prawie pięć kilometrów dróg asfaltowych. Natomiast w nadchodzącym tygodniu  podpisujemy umowę na budowę Domu Pomocy Społecznej w Przepiórowie. Jesteśmy już po przetargu, wyłoniliśmy wykonawcę inwestycji.

 
wstecz   dalej »