poniedziałek, 17 grudzień 2018
 
 
Noworocznie w Instytucji Kultury

5 stycznia w Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Iwaniskach odbył się Koncert Noworoczny oraz rozdanie nagród w Gminnym Bożonarodzeniowym Konkursie Artystycznym. Koncertu wysłuchali oraz nagrody rozdali Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek , Przewodniczący Rady Gminy Stefan Zając oraz Dyrektor Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe Janusz Wójcik.

Mieszkańcy gminy Iwaniska oraz goście którzy przybyli na Koncert Noworoczny  wysłuchali w radosnym bożonarodzeniowym nastroju kolęd i pastorałek w wykonaniu  zespołu  w składzie : Danuta Kozłowska, Beata Jezierska, Mariola Górecka, Maria Gawrońska, Edyta Łata, akompaniament Andrzej Jezierski. Do zespołu dołączyła również młoda wokalistka Emilka  Dudek z Ujazdu która wspólnie z zespołem zaśpiewała kolędę Lulajże Jezuniu.Wspaniałe wykonanie, dobrany repertuar oraz  wymowne akcenty i przesłanie kolędujących sprawiły ze występ  na długo pozostanie w pamięci oglądających.

W tym dniu zostały  również rozdane nagrody w Gminnym Bożonarodzeniowym Konkursie Artystycznym organizowanym przez Instytucję Kultury Zamek Krzyżtopór  pod patronatem Wójta Marka Stańka, który był fundatorem nagród. Na konkurs wpłynęło 96 prac.Były to choinki , bombki, stroiki, szopki, gwiazdy, kartki świąteczne, wszystkie prace wykonane  na bardzo wysokim poziomie artystycznym.  Uczestnicy zarówno ci najmniejsi jak również osoby dorosłe pochwali się wielkim talentem .  Materiały z których zostały wykonane prace, techniki plastyczne oraz wielka cierpliwość  ich twórców  sprawiły że wystawa którą podziwialiśmy przez dwa tygodnie w budynku Instytucji Kultury była wyjątkowa i niepowtarzalna. Komisja konkursowa postanowiła  wiec nagrodzić 46 uczestników w kilku kategoriach wiekowych. Wyniki oraz lista laureatów dostępna jest na stronie internetowej www.krzyztopor.org.pl/. Wójt Marek Staniek  w imieniu samorządu złożył wszystkim gratulacje oraz życzenia noworoczne, Dyrektor Instytucji Kultury Janusz Wójcik podziękował uczestnikom za zaangażowanie i zaprosił wszystkich twórców do dalszej współpracy.

 
wstecz   dalej »