wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
JASEŁKA SZKOLNE W UJEŹDZIE

W Zespole Publicznych Szkół w Iwaniskach Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach Filii w Ujeździe odbyła się uroczystość opłatkowa pod  hasłem: „W UBOGIEJ STAJENCE”. Uczestniczyli w niej: wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek, przewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego – Zbigniew Wołcerz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Iwaniska – Stefan Zając, wiceprzewodniczący Rady Gminy Iwaniska – Stanisław Rozmysłowski, radny Rady Gminy Iwaniska – Andrzej Ścibisz, dziekan Dekanatu Opatowskiego – ks. Wacław Gieniec, kierownik Filii w Ujeździe – Marcin Urbański oraz nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice.

Najważniejszą częścią tej uroczystości były jasełka bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów Filii w Ujeździe a wyreżyserowane przez nauczycieli: ks. Wojciecha Pelczara, Beatę Jezierską, Edytę Łata, Teresę Szymańską, Wiolettę Markiewicz i Wiolettę Oko. Spektakl miał na celu wprowadzenie społeczności szkolnej  oraz przybyłych gości w świąteczną atmosferę. Recytacja bożonarodzeniowych  wierszy  połączona została ze śpiewem kolęd oraz czytaniem Ewangelii. Szczególnym momentem szkolnych jasełek była wspólna modlitwa prowadzona  przez księdza Wojciecha Pelczara zakończona poświeceniem opłatków, które następnie otrzymali przedstawiciele poszczególnych klas do podzielenia się nimi ze swoimi kolegami i koleżankami.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie Filii w Ujeździe otrzymali słodycze od  wójta Gminy Iwaniska i przewodniczącego Rady Powiatu Opatowskiego.

Kierownik i grono pedagogiczne Filii w Ujeździe serdecznie dziękują Radzie Rodziców za bardzo aktywne włączenie się w organizację uroczystości.  

 
wstecz   dalej »