czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
SZKOLNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W UJEŹDZIE

Dnia 17 czerwca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbył się „Bieg Niepodległości”. Była to kolejna uroczystość upamiętniająca ważne rocznice w historii Polski. Inicjatywa ta miała za zadanie krzewienie patriotyzmu wśród uczniów w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych Narodu Polskiego oraz promocję biegania jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego wśród dzieci, ich rodzin  oraz nauczycieli.

Uczniowie pobiegli wokół położonego w sąsiedztwie szkoły pomnika historii, którym jest Zamek Krzyżtopór. W strojach sportowych i z uśmiechem na twarzy pokazali mieszkańcom Ujazdu, że pamiętają o bohaterstwie tych, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny. Najlepsi biegacze zostali nagrodzeni statuetkami, medalami oraz dyplomami ufundowanymi przez dyrektora PSP w Ujeździe – Marcina Urbańskiego oraz organizatorkę przedsięwzięcia –Ewelinę Ciepiela. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie wraz z dzielnicowym – st. asp. Radosławem Krakowiakiem oraz Pani Wiesława Bednarska – higienistka szkolna z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „MEDICUS” w Iwaniskach.

Po zakończonym biegu na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbył się piknik dla całej społeczności szkolnej zorganizowany przy aktywnej współpracy z Elżbietą Charymską – dyrektor Instytucji Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz rodzicami uczniów. W trakcie spotkania dzielnicowy omówił zasady bezpieczeństwa, którymi uczniowie powinni kierować się podczas wakacji oraz przedstawił założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

 
wstecz   dalej »