czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
Świętokrzyskie czaruje!

To właśnie w myśl tego hasła młodzież i dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach zwiedzają nasz wspaniały region i jego najpiękniejsze zakątki. O jednej z takich wycieczek pragniemy opowiedzieć.

Odbyła się ona 14-06-2019r., czyli tuż przed zakończeniem roku szkolnego, a jej celem był Sandomierz oraz Baranów Sandomierski. Uczniowie klasy IV a i b oraz towarzyszący im uczniowie z klasy V a, b, VI a i VII b wraz z dwójką najmłodszych uczestników z klasy I na wstępie wyprawy zwiedzali Jednostkę Wojskową w Sandomierzu. Było to naprawdę niezapomniane spotkanie. Zostaliśmy powitani z wielką serdecznością przez panie przewodnik, które krok po kroku opowiedziały nam o życiu i służbie żołnierzy przebywających w jednostce. Poznaliśmy historię i tradycję jednostki. Mieliśmy możliwość rozmowy z żołnierzami, którzy odpowiadali na każde pytanie zadane przez naszych uczniów. Wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek w postaci lodów, bowiem zwiedzanie odbywało się w bardzo ciepły, słoneczny dzień. Dalszym etapem naszej wycieczki był Baranów Sandomierski, który nie bez przyczyny nazywany jest również Małym Wawelem. Jest to niezwykłe, pełne tajemnic, magiczne miejsce, owiane wieloma legendami, co tylko potwierdziły słowa pani przewodnik, która podczas zwiedzania pomogła nam przenieść się w czasy świetności tego zamku. A spacer po parku otaczającym całą posiadłość oczarował wszystkich. W ogrodzie  mogliśmy podziwiać przepiękne rośliny, głównie dające schronienie i wytchnienie przed słońcem drzewa, takie jak kwitnące tulipanowce, platany, ale także czerwone/purpurowe róże oraz rzeźby i fontanny będące ozdobą samą w sobie.

Podsumowaniem naszej wycieczki niech będą słowa Radka, ucznia klasy VII: „Uwielbiam podróżować, zwiedzać tak piękne zakątki, zabytki, poznawać nowych ludzi, a w parku Baranowa Sandomierskiego czuję się jakbym odbywał podróż do innej epoki”. Każdemu życzymy takich wrażeń i odczuć.
 
wstecz   dalej »