czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
Szkoła w Mydłowie zajęła I miejsce w konkursie ekologicznym


Od wielu lat Publiczna Szkoła Podstawowa w Mydłowie osiąga sukcesy w realizacji programu konkursu Ekologicznego Związku Gmin Dorzecza Koprzywianki: „Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady,” który realizowany jest pod kierunkiem nauczyciela Mirosławy Tutak i przy wsparciu Wójta Gminy Iwaniska Pana Marka Stańka.

            W tegorocznej XIII edycji konkursu, do której  przystąpiło 38 szkół z 15 gmin, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mydłowie, Gmina Iwaniska zdobyła 100 pkt./100 pkt. możliwych do zdobycia i zajęła I miejsce. W nagrodę otrzymała urządzenie wielofunkcyjne z możliwością drukowania, kopiowania i skanowania, a uczniowie za najlepsze wyniki w konkursach indywidualne nagrody.

            Podsumowanie konkursu i rozdanie nagród przez członka Zarządu Ekologicznego Związku Gmin Dorzecza Koprzywianki – pana Pawła Dzioba, odbyło się 14 czerwca 2019 r. w budynku Urzędu Gminy w Baćkowicach.Osiągnięcia uczniów z Mydłowa:

·         W konkursie plastycznym w klasach I – III pod hasłem: „Na ochronie środowiska, Twoje zdrowie zyska," I miejsce zdobyła uczennica z klasy III Maja Piwowarczyk, a II miejsce uczennica z klasy III Maja Kowalska.

·         W konkursie wiedzy  w klasach IV – VIII na temat: „Źródła zanieczyszczeń środowiska naturalnego,”

I miejsce uczennica klasy VIII – Sylwia Kurasińska, a II miejsce uczennica klasy VIII – Natalia Sajda.

·         W konkursie na opracowanie ulotki informacyjnej do hasła; „Na ochronie środowiska, Twoje zdrowie zyska, I miejsce zdobyła uczennica klasy VIII Julita Długosz, a II miejsce również uczennica klasy VIII Natalia Sajda.

·         W konkursie na „Zbiórkę zużytych baterii” I miejsce zajął uczeń klasy IV Mateusz Rusak. 

Spośród wielu działań realizacji programu, przeprowadzonych w szkole w Mydłowie, na uwagę zasługuje organizacja Dnia Ziemi w dniu 30 kwietnia 2019 roku, w której  uczestniczyli: rodzice, nauczyciele i cała społeczność uczniowska. Uroku inscenizacji dodały piękne stroje i rekwizyty, a motywem przewodnim uroczystości było hasło: „Czyste powietrze, gleba, woda, zdrowia doda!”

Natomiast uczennice z klasy IV szkoły podstawowej, należące do koła tanecznego „Promyk,” przedstawiły „Taniec kwiatów” oraz śpiewały wymowne piosenki, będące apelem do ludzi, by chronili środowisko naturalne.

Wszystkie zrealizowane zadania w ramach programu odbyły się przy bardzo dużym zaangażowaniu uczniów i ich rodziców.

Mirosława Tutak

 
wstecz   dalej »