wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
IDŹ NA CAŁY ŚWIAT&  MISJONARZ W SZKOLE W UJEŹDZIE

W środę 5 czerwca 2019 roku społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe gościła księdza Grzegorza Kasprzyckiego – misjonarza posługującego w Papui Nowej Gwinei.

Mottem przewodnim tej niecodziennej lekcji były słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Uczyń nas, Panie, godnymi służenia naszym braciom, którzy na całym świecie żyją i umierają biedni i wygłodniali”.

Na drodze twojej misyjnej posługi chcemy życzyć ci szczególnej opieki Maryi, Matki Nieustającej Pomocy, która zawsze odpowiada na prośby .Niech z przebitego serca Jezusa spływają na ciebie nieustannie promienie miłosierdzia, a miłość Boża utwierdza cię w twoim powołaniu, rozpoczął dyrektor szkoły – Marcin Urbański. W imieniu swoim, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, uczniów i rodziców życzę ci księże Grzegorzu, by wzrok Pana spoczywał na tobie dniem i nocą, a jeśli dopuszcza Pan jakieś trudności na ciebie, to wiedz, że po to, by pomnożyć twoje zasługi, dodał dyrektor.Ksiądz Grzegorz przybliżył tradycje i zwyczaje panujące u Papuańczyków, a także język, którym się posługują. Opowiadał o ciekawych zdarzeniach, które spotkały go w czasie ewangelizacji tego egzotycznego miejsca, gdzie pełni swoją misję. Mówił o tym, jak wielką radość sprawia mieszkańcom Papui Nowej Gwinei możliwość udziału we Mszy Świętej. Uczniowie dowiedzieli się o warunkach życia i nauki ich rówieśników.  Dzięki przygotowanej prezentacji mogli zobaczyć mnóstwo zdjęć ukazujących codzienność, okoliczne tereny, zwierzęta itp. Ksiądz misjonarz przybliżył istotę posługi misyjnej oraz wiele ciekawostek dotyczących swojej działalności ewangelizacyjnej.

To niezwykle wartościowe spotkanie uświetniły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ujeździe, Koła Gospodyń Wiejskich w Radwanie oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Kujawach, które przybyły do szkoły w swoich strojach ludowych. Nie obyło się również bez prezentacji rękodzieła oraz słodkiego poczęstunku przygotowanego przez członkinie KGW.

Organizatorami wydarzenia byli: dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański, ksiądz Adam Pikula oraz opiekun Szkolnego Koła Charytatywnego – Anna Gołyska.

 
wstecz   dalej »