wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
"DZIEŃ MATEMATYKI" W SZKOLE W UJEŹDZIE POD PATRONATEM WÓJTA GMINY IWANISKA MARKA STAŃKA

28 maja 2019 roku już po raz drugi w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbył się konkurs dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Iwaniska pod hasłem: „Dzień Matematyki”. Swoim patronatem objął go wójt Gminy Iwaniska - Marek Staniek. W turnieju uczestniczyło pięć drużyn ze szkół podstawowych z: Ujazdu, Iwanisk, Jastrzębskiej Woli, Mydłowa i Wygiełzowa. Zmagania uczestników obserwowali: wójt Gminy Iwaniska - Marek Staniek, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Iwaniska - Zofia Kowalska, przedstawiciele Rady Rodziców PSP w Ujeździe na czele z przewodniczącą - Elżbietą Woźniak oraz dyrektor szkoły - Marcin Urbański.

Hasłem tegorocznego konkursu było "Zastosowanie matematyki w życiu codziennym". Okazał się on doskonałą zabawą dla młodzieży, a dla nauczycieli otwartą lekcją. Szczery zapał młodzieży, otwartość umysłu i chęć rywalizacji spowodowały, że wszystkie zespoły zaangażowały się do pracy, a co najważniejsze sprawiało im to ogromną frajdę. Zmagania podzielone były na 7 konkurencji: oryginalna reklama matematyki, konkurs na najładniejszy plakat o zastosowaniu matematyki w życiu codziennym, dyktando matematyczne, prezentacja sławnego matematyka, skojarzenia matematyczne, klocki Radosne sześciany- Happy Cubes oraz zadania matematyczne.

Kreatywność młodzieży już od pierwszej konkurencji zaskakiwała tak jury, jak i zaproszonych gości. Młodzież nie tylko profesjonalnie zareklamowała samą matematykę, ale również sposób wykonania piosenek i wierszy pokazał pełen profesjonalizm oraz przygotowanie drużyn do konkursu. Uczniowie świetnie poradzili sobie także z zadaniami matematycznymi i dyktandem.

Zwycięzcami konkursu została drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe. O drugim miejscu zdecydowała dogrywka, drużyna z Mydłowa pokonując młodzież z Iwanisk uplasowała się na drugim miejscu.

Nagrody dla uczniów sfinansował wójt Gminy Iwaniska -Marek Staniek, zaś dyrektor PSP w Ujeździe – Marcin Urbański ufundował dla wszystkich uczniów słodki poczęstunek.

            Dyrektor szkoły oraz organizatorzy serdecznie dziękują wójtowi Gminy Iwaniska panu Markowi Stańkowi oraz Radzie Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe za wsparcie i  pomoc w organizacji konkursu. 
wstecz   dalej »