wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
Bajkowy Dzień Dziecka


            1 czerwiec to wyjątkowy dzień dla wszystkich dzieci. W Gminie Iwaniska również nie mogło być inaczej . W ruinach Zamku Krzyżtopór w Ujeździe został zorganizowany Bajkowy Dzień Dziecka, których obfitował w wiele ciekawych atrakcji dla najmłodszych. W wykonaniu aktorów Teatru TAK  z Radomia odbył się spektakl dla dzieci pt. „ O pchle co manier nie miała”. Wśród atrakcji tego dnia były także turnieje, tory przeszkód, malowanie twarzy oraz wielkie bańki mydlane z animatorami z Bajkowej Krainy z Kielc. Dzieci mogły również wyszaleć się na dużych dmuchańcach.Ponadto dzięki uprzejmości Powiatowej Komendy Policji w Opatowie oraz Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie milusińscy mogli z bliska zobaczyć sprzęt, który jest niezbędny w codziennej pracy tych służb. Dużą frajdą dla dzieci była możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, wozu strażackiego oraz psa policyjnego.

            Wydarzenie swoją obecnością uświetnił Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, który życzył  dzieciom w każdym wieku, zarówno tym najmłodszym jak i starszym mieszkańcom Gminy Iwaniska, uśmiechu, szczęścia , zdrowia oraz pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń, życzliwości ludzkiej oraz ogromu miłości aby ten najpiękniejszy okres w życiu człowieka trwał jak najdłużej.

 Następnie wraz z Sekretarz Gminy Iwaniska Wiesławą Słowik, oraz dzielnicowym st. asp. Radosławem Krakowiakiem rozdał wszystkim zebranym dzieciom odblaski i kolorowe balony.

Podczas uroczystości  Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości Ujazd i Łopatno zaprezentowały swoje wypieki, dania gorące oraz  prace artystyczne.

Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach zapewniło dzieciom poczęstunek. Należy podkreślić, że skorzystanie z tak ogromnej ilości atrakcji było dla dzieci całkowicie bezpłatne między innymi dzięki uprzejmości sponsora czyli Zakładu Remontowo Budowlanego „Adma” z Rytwian.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Iwaniska, Instytucja Kultury Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Gminne Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach. 
wstecz   dalej »