wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
Koncert przebojów lat 60, 70 i 80-tych

19 maja 2019 roku w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbył się koncert przebojów lat 60, 70 i 80-tych pod patronatem Wójta Gminy Iwaniska. W Polsce wspomniane lata zaowocowały wieloma niezapomnianymi przebojami. To właśnie największe z nich zostały zaprezentowane przez dzieci i młodzież z terenu gminy Iwaniska.

Niedzielne popołudnie było dla dzieci swego rodzaju lekcją historii, głównie za sprawą zgromadzonych rekwizytów charakteryzujących ten okres. Były to m.in. płyty winylowe z lat 60-tych, adapter, aparat fotograficzny z lat 70-tych, odtwarzacz kaset video, meble z lat 60./70-tych, aparat telefoniczny z lat 70-tych i wiele innych.  Z kolei dla dorosłych  był to wspaniały sposób  na przywołanie wspomnień z lat młodości.

Podczas trwania koncertu zgromadzeni goście i turyści zwiedzający ruiny zamku mogli podziwiać dekoracje oraz degustować potrawy przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z miejscowości Kujawy, Ujazd oraz  Łopatno.

Na zakończenie Sekretarz Gminy Wiesława Słowik podziękowała Staroście Opatowskiemu Tomaszowi Stańkowi, Wicestaroście Małgorzacie Jalowskiej oraz wszystkim zgromadzonym gościom za przybycie. Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek wraz z Przewodniczącym Gminy Iwaniska Wiesławem Kowalczykiem wręczyli wokalistom upominki, po czym wszyscy wspólnie zaśpiewali przebój Maryli Rodowicz „Kolorowe Jarmarki”.

Podczas koncertu nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, ciepłej herbaty/kawy. Organizatorami byli Wójt Gminy Iwaniska we współpracy z Gminnym Centrum Biblioteki i Kultury w Iwaniskach.


 
wstecz   dalej »