czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
UCZNIOWIE ZE SZKOŁY W UJEŹDZIE ODWIEDZILI STRAŻAKÓW MIEJSCOWEJ JEDNOSTKI OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ

30 kwietnia  2019 roku w trakcie spotkania ze strażakami uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe zostali zapoznali z trudną i odpowiedzialną pracą członków straży pożarnej.

Na miejscu dzieci przywitali druhowie: Łukasz Dudek, Robert Orkisz i Paweł Prokop. Dzięki życzliwości panów strażaków uczniowie mogli oglądać samochody i sprzęt, którym posługują się w czasie akcji ratowniczych. Były to między innymi: węże strażackie, gaśnice, mundury strażackie,  kaski, hełmy i wiele innych akcesoriów. Dowiedzieli się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną oraz że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych i klęsk żywiołowych.


Ogromną ciekawość wzbudziła torba ratownicza. Druhowie z Ujazdu zademonstrowali  dzieciom  jej zawartość, czyli bandaże, plastry, kołnierze usztywniające, płaszcz termiczny oraz opowiadali do czego służą poszczególne przedmioty.

Niebywałą okazją była możliwość przymierzenia stroju strażaków oraz wejście do wozu strażackiego. Uczniowie dowiedzieli się również, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Wielu z nich zdeklarowało, że gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom. 

Z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka w imieniu swoim, ale również nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe życzę Wam bezpiecznej służby oraz szczęśliwych powrotów z akcji, mówił dyrektor – Marcin Urbański. Niech podejmowane działania i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. Niech święty Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackich powinności, zakończył dyrektor szkoły.

 
wstecz   dalej »