czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
UCZENNICA ZE SZKOŁY W UJEŹDZIE FINALISTKĄ KONKURSU MATEMATYCZNEGO ŚWIĘTOKRZYSKIEGO KURATORA OŚWIATY
W tegorocznym III Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych sukces odniosła uczennica klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Monika Orkisz.

Zaświadczenie o tytule FINALISTKI III Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych Monika otrzymała w poniedziałek 29 kwietnia 2019 roku z rąk wójta Gminy Iwaniska Marka Stańka i dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe – Marcina Urbańskiego na uroczystym apelu w obecności mamy – pani Ireny Orkisz oraz całej społeczności szkolnej.

 Zostać finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego organizowanego przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty jest niezwykle trudno – trzeba wykazać się nie tylko umiejętnościami, ale też nietypowym myśleniem, a w przygotowania włożyć dużo pracy. Tym bardziej Monice należą się gratulacje i cieszymy się jej sukcesem, mówił Wójt Gminy Iwaniska – Marek Staniek.

Za godne reprezentowanie szkoły w konkursach przedmiotowych uczennica otrzymała nagrodę książkową ufundowaną przez Wójta Gminy Iwaniska oraz dyrektora PSP w Ujeździe.

Finalista tak trudnego i prestiżowego konkursu to wzór do naśladowania dla innych  uczniów. Zachęcam do systematycznej, wytrwałej pracy – naprawdę warto, mówił dyrektor szkoły – Marcin Urbański. Mam przyjemność i satysfakcję pogratulować również Rodzicom Moniki za wychowanie tak wspaniałego młodego człowieka, który dzięki zaletom swojego charakteru, ambicjom i sumienności w wypełnianiu obowiązków szkolnych osiąga wysokie wyniki  w nauce, dodał dyrektor.

Aby znaleźć się w tak zaszczytnym gronie od uczniów wymaga się systematycznej pracy, zainteresowania nauką, chęci zdobywania nowej wiedzy. Taka właśnie jest Monika. Nie boi się nowych wyzwań, chętnie przyswaja wiedzę często wykraczającą poza podstawę programową przewidzianą dla szkoły podstawowej. Matematyka to jej pasja. Monika przez cały rok uczestniczyła w zajęciach koła matematycznego, na których pod opieką nauczyciela matematyki – Magdaleny Czub przygotowywała się do konkursu, rozwiązując zadania wykraczające poza podstawę programową szkoły podstawowej. Ponadto uczennica w marcu wzięła również udział w Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia, w którym zdobyła tytuł laureata.

 
wstecz   dalej »