piątek, 24 maj 2019
 
 
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH W UJEŹDZIE TO SKARBNICA TRADYCJI, Z KTÓREJ CZERPIĄ MŁODSZE POKOLENIA

W tegoroczny Tłusty Czwartek 28.02.2019 roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Ujazdu kolejny raz udowodniły, że są strażniczkami tradycji i we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Ujeździe zorganizowały w świetlicy wiejskiej tłustoczwartkowe warsztaty dla wszystkich uczniów.

Spotkania odbyły się w kilku turach: dla dzieci z młodszych i starszych grup przedszkolnych, dla uczniów klas I – III oraz klas IV – VIII. Starsi uczestnicy samodzielnie wyrabiali ciasto, formowali pączki, faworki, róże karnawałowe oraz je smażyli pod troskliwym okiem opiekunów. Wszyscy mogli próbować, gdyż wyszły pyszne, pięknie pachniały i bardzo smakowały. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas młodszych miały okazję wykazać się umiejętnościami dekoracyjnymi. Na ich „warsztatach” powstały piękne lukrowane babeczki i kolorowe ciasteczka.

Wspólna praca nad przygotowaniem słodkości sprawiła wszystkim wiele radości. Angażując w takie działania najmłodszych mieszkańców, panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ujeździe podtrzymują tradycje, pokazują sens tych działań, a przede wszystkim integrują małe społeczeństwo. Dzięki nim tradycje są przekazywane kolejnym pokoleniom i nieustannie „żyją”. Wspólne warsztaty to wspaniała edukacja, zabawa, propozycja spędzania czasu wolnego – to skarbnica tradycji. Któż lepiej mógłby przedstawić tę cząstkę kultury jak nie mamy i babcie.
 
wstecz   dalej »