piątek, 24 maj 2019
 
 
WSZYSTKIE KOLORYŚWIATA w Ujeździe

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe kolejny raz włączyli się w akcję wolontariatu. Członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz Koła Wolontariatu  zaangażowali się w akcję UNICEF-u „Wszystkie Kolory Świata”. Kampanię wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Akcja ma na celu nie tylko kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, ale i również zebranie środków na szczepionki na ratowanie życia na najbardziej potrzebujące dzieci w Czadzie Południowym, Sudanie, Sierra Leone.

Wolontariusze z Ujazdu bardzo aktywnie zaangażowali się w pracę na rzecz akcji UNICEF-u. Już od listopada 2018 roku przy pomocy rodziców, dziadków i nauczycieli przygotowywali swoje własne laleczki, które ubierali i przyozdabiali w sposób odpowiadający kulturze kraju, który był wybrany za ojczyznę. Przy okazji uzupełniali również „akt urodzenia” lalki. Uczniowie mogli dać upust swojej wyobraźni i kreatywności wcielając się w rolę artystów oraz kreatorów mody.  Dyrektor szkoły w Ujeździe – Marcin Urbański, zaangażował się także w działania podjęte przez uczniów: Akcje wolontariatu uczą nas dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś taki sam jak my, kto ma takie same potrzeby, ale niewielkie możliwości, aby je zrealizować. "Praca" dla innych uczy nas pokory wobec życia.

5. lutego 2019 roku podczas „Dnia Wszystkich Kolorów Świata” zorganizowana została wystawa lalek. Każdy z przybyłych rodziców mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku potrzebującemu szczepień, przekazując na ten cel darowiznę. Odzew rodziców był niesamowity! Wszystkie zaprojektowane i przygotowane laleczki zostały kupione. W akcję włączył się również Wójt Gminy Iwaniska Marek Staniek, który wsparł działania wolontariuszy.

Dzieci z Ujazdu pod opieką nauczycieli- wychowawców i opiekunów koła wolontariatu pań: Teresy Słowik, Anny Gołyskiej i Magdaleny Czub – koordynatora akcji pokazały w jaki sposób szmaciana laleczka może uratować życie dziecka. Zebrana kwota przerosła oczekiwania wolontariuszy, a udział uczniów w akcji potwierdził jedynie fakt, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale i przyjemne.

 
wstecz   dalej »