niedziela, 16 czerwiec 2019
 
 
DEGUSTACJA MIODU W SZKOLE W UJEŹDZIE
21 listopada 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odwiedził Henryk Szczepański – prezes Koła Pszczelarzy w Iwaniskach, który na temat pszczół i produkowanego przez nie miodu wie prawie wszystko.

Pan Henryk na spotkanie przybył wyposażony w akcesoria pszczelarskie, rekwizyty, ilustracje oraz okazy tych interesujących owadów. Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, jak wygląda życie w ulu, jaka panuje w nim hierarchia, przedstawił również zdrowotne wartości miodu. Zapoznał dzieci z budową ula, pokazał też specjalną ramkę wyjętą z jego środka.

Maluchy miały możliwość przymierzyć strój używany przez hodowcę pszczół. Z wielkim zaciekawieniem oglądały  podkurzacz, ramkę czy też dłuto pszczelarskie. Dowiedziały się jak nektar trafia do ula i w jaki sposób pszczoły przerabiają nektar na miód. Wszystkie dzieci mogły obejrzeć plastry miodu, wosk i kit pszczeli.

Na zakończenie wizyty Pan Szczepański zaprosił wszystkie przedszkolaki do degustacji miodu, podczas której mogły spróbować produktów pszczelich takich jak miód czy też pyłek kwiatowy.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza przedszkolaki podziękowały za mile spędzony czas.

 
wstecz   dalej »