wtorek, 18 czerwiec 2019
 
 
Mikołaj na Rynku w Iwaniskach

Zgodnie z tradycją 6 grudnia na rynku w Iwaniskach pojawił się Mikołaj, który wprowadził mieszkańców w świąteczny nastrój. Wizytę w naszej gminie rozpoczął od uroczystego zapalenia  świątecznych świateł na rynku, w towarzystwie władz Marka Stańka, wójta gminy Iwaniska oraz Wiesławy Słowik, sekretarz gminy. Każdy kto spotkał Mikołaja został obdarowany pysznymi słodkościami. Miejscem w jakim pojawił się Mikołaj były szkoły gdzie prócz słodkości nie zabrakło wspólnej zabawy z dziećmi, które w mijającym roku były wyjątkowo grzeczne. Radość i niedowierzanie, że znów zawitał Mikołaj gościły na twarzach maluchów, które z tęsknotą Go wyczekiwały. Mikołajki w naszej gminie to tradycja którą rozpoczął i kultywuje wójt gminy Iwaniska.

 

 
wstecz   dalej »