niedziela, 16 czerwiec 2019
 
 
300 tysięcy złotych dla gminy Iwaniska od Powiatu Opatowskiego
 

Trzysta tysięcy złotych dofinansowania przekazał Powiat Opatowski gminie Iwaniska na rozbudowę placu targowego. - W ten sposób chcemy pomóc gminie w jej rozwoju – mówi Gustaw Saramański, wicestarosta opatowski. – Cztery lata temu pół miliona złotych przekazaliśmy gminie Opatów na budowę nowego placu targowego przy ulicy Sempołowskiej – wylicza wicestarosta. - To bardzo ważna dla nas inwestycja – podkreśla Marek Staniek, wójt gminy Iwaniska. Z kolei Wiesława Słowik powiedziała, że przekazanie pieniędzy to decyzja Rady Powiatu Opatowskiego i zauważenie potrzeb lokalnej społeczności.W siedzibie starostwa powiatowego w Opatowie, władze gminy Iwaniska: wójt Marek Staniek, Wiesława Słowik, sekretarz i Teresa Kaptur, skarbnik i Gustaw Saramański, wicestarosta opatowski wraz z Zofią Rusak, skarbnikiem powiatu podpisali umowę o przekazaniu dotacji.

Przypomnijmy. Gmina Iwaniska otrzymała milion złotych unijnego dofinansowania do budowy placu targowego.

Iwaniska dostały największą dotację w województwie świętokrzyskim na rozbudowę. Obdarowanych zostało jeszcze pięć gmin - Klimontów, Łopuszno, Nowa Słupia, Zawichost, Skalbmierz.

Zadania o nazwie „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, otrzymały w Świętokrzyskiem łączne wsparcie wynoszące 6 milionów 272 tysięcy 632 złotych. Przed rokiem, w Ostrowcu, podpisano umowy w tej sprawie z marszałkiem województwa Adamem Jarubasem. Wójt gminy Iwaniska Marek Staniek, odbierając umowę na okrągły milion złotych mówił o tym, że plac targowy w tej miejscowości już jest jednym z największych w regionie.

- Po modernizacji staniemy się jeszcze bardziej konkurencyjni i atrakcyjni dla kupujących oraz handlujących - zapewniał Marek Staniek.

W skład placu targowego wejdzie parterowy budynek handlowo – gastronomiczny, stragany, parking dla samochodów osobowych i dostawczych. Będą również utwardzone ciągi piesze. Przewidywane są także parkingi, w tym jeden na 60 miejsc (dwa miejsca dla osób niepełnosprawnych, cztery miejsca dla samochodów o większym gabarycie – niedużych samochodów dostawczych, 48 miejsc dla samochodów osobowych. Projektowany budynek handlowo – gastronomiczny jest jednobryłowym budynkiem parterowym, niepodpiwniczonym. Stragany przewiduje się jako lekkie konstrukcje drewniane, z dachem jednospadowym. Wymiary pojedynczego straganu to 3,4 x 3,5 m. Konstrukcja straganów umożliwia łączenie ich w większe grupy.

 
wstecz   dalej »