czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
SZKOŁA PODSTAWOWA W UJEŹDZIE PRZYSTĄPIŁA DO AKCJI OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA GŁOŚNEGO CZYTANIA
3 października 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbyła się niezwykła uroczystość propagująca czytelnictwo ,której przyświecały słowa Wisławy Szymborskiej "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła. "Wszyscy chcą, aby dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi, a jednym z  najlepszym sposobów na to jest  głośne czytanie  dzieciom!

Uroczystość rozpoczął dyrektor szkoły – MarcinUrbański. Na początku przywitał przybyłych gości, następnie powiedział, że każda akcja propagująca czytelnictwo odgrywa bardzo dużą rolę w wychowaniu dzieci. Czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce dobrych zachowań.

W zabawie uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice i dziadkowie. Szczególną uwagę przyciągały dzieci przebrane za baśniowe postacie. Stroje były pomysłowe, barwne, wyposażone w wiele elementów, które oddawały klimat baśni.

Na początku była wspólna zabawa ruchowa wszystkich dzieci z piosenką ,,Książeczka, książeczka”, którą prowadziły uczennice ze szkolnego zespołu Top Dance. Uroczystość ,,zaszczycił swoją obecnością” pan Andersen i udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swoim życiu i drodze dopisania baśni. Następnie odbyło się głośne czytanie ,,Brzydkiego kaczątka”.

Dzieci postanowiły także poznać i zaprosić do kręgu swoich znajomych Gang Słodziaków. Aby te cudowne baśniowe chwile trwały jak najdłużej, starsi uczniowie przygotowali i zaprezentowali przedstawienie z udziałem tych pluszowych bohaterów. 

W tym dniu głośno czytali nauczyciele, rodzice, dziadkowie. Uroczystość zakończyła się słowami: ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

Na zakończenie dyrektor Marcin Urbański podziękował wszystkim za przygotowanie i aktywne uczestnictwo w zabawie, która ma wielką wartość edukacyjną.


 
wstecz   dalej »