niedziela, 16 czerwiec 2019
 
 
Dom Pomocy Społecznej w Przepiórowie coraz bliżej
Ruszyła budowa Domu Pomocy Społecznej w Przepiórowie. To jedna z priorytetowych inwestycji w gminie Iwaniska. Marek Staniek, wójt gminy podkreśla, że inwestycja ta jest w gminie bardzo potrzebna. Już teraz zainteresowanie pobytem w tej placówce jest bardzo duże.

– Teren, na którym powstanie DPS jest niesamowicie atrakcyjny – podkreśla wójt Marek Staniek. - To piękna działka, położona w sąsiedztwie siedmiohektarowego parku i zabytkowego dworku, w którym obecnie mieści się biblioteka. Okolica i jej walory podwyższają atrakcyjność naszej oferty Domu Pomocy Społecznej. Myślę, że również stąd wynika tak duże zainteresowanie naszą ofertą. 

Budynek został zaprojektowany bardzo nowocześnie zarówno pod względem wewnętrznym jak i zewnętrznym, posiada dwie kondygnacje.

Na parterze będzie znajdowało się główne wejście do budynku, stołówka ze świetlicą obsługiwana przez zaplecze kuchenne z częścią socjalną i magazynową, gabinet doraźnej pomocy medycznej, gabinet terapii i rehabilitacji, kaplica, trzy pokoje użytkowników, zaplecze socjalne pracowników, sanitariaty i pomieszczenia techniczne z kotłownią gazową.

- W projekcie przewidzieliśmy powiększony kompleks kuchenny. Chcielibyśmy docelowo, żeby kuchnia Domu Pomocy Społecznej obsługiwała również szkoły w naszej gminie – mówi Marek Staniek.

Na piętrze budynku DPS zaprojektowane są 22 pokoje mieszkalne, pokój pobytu dziennego i pokój odwiedzin, kuchenka podręczna, palarnia, pomieszczenie pomocnicze do prania i suszenia dla pensjonariuszy oraz pomieszczenie służące obsłudze pokoi.Każdy pokój będzie miał wyjście na balkon, balkony są zaprojektowane w taki sposób by stanowić przestrzeń integracyjną dla grup po cztery pokoje. Jednocześnie balkony umożliwią lepsze doświetlenie pokoi.

Komunikacja pomiędzy piętrami odbywać  się będzie za pomocą dwóch klatek schodowych oraz windy dostosowanej do transportu osób niepełnosprawnych. Budynek został zaprojektowany na pobyt 50 osób (25 pokoi dwuosobowych).

Dla gminy Iwaniska nowa inwestycja to także nowe miejsca pracy. W budowanym DPS-ie pracę znajdzie ponad 30 osób.

 
wstecz   dalej »