czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
Archiwum
UCZNIOWIE Z UJAZDU NA RAJDZIE ROWEROWYM ŚLADAMI OSSOLIŃSKICH


Klub Pasjonatów Wycieczek Rowerowych z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe prowadzi ożywioną i intensywną działalność w tegorocznym sezonie turystyki rowerowej. W sobotę 09 czerwca 2019 roku odbył się kolejny już rajd, którego trasa wiodła śladami Ossolińskich.

Dystans wycieczki wynosił około 60 kilometrów i obejmował takie miejscowości jak: Ujazd, Konary, Górki Klimontowskie, Klimontów, Adamczowice i Ossolin. Tym razem uczestnicy rozpoczęli wyprawę dosyć nietypowo, gdyż wyjeżdżając spod szkoły w Ujeździe podjechali do Zamku Krzyżtopór. Dzięki uprzejmości dyrektor – Elżbiety Charymskiej mieli tu okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej lekcji historycznej zwiedzając ruiny zamku pod okiem pani przewodnik –Iwony Pawlik, która oprowadziła ich po najskrytszych zakamarkach i zapoznała z życiem Krzysztofa Ossolińskiego, dawnymi zwyczajami, czy też licznymi legendami.

Po zwiedzeniu zamku rowerzyści udali się w dalszą trasę. Dotarli do Górek Klimontowskich, gdzie znajduje się Pałac Ossolińskich.Następnie przejechali najdłuższą w Europie aleją kasztanowców prowadzącą do Klimontowa.

Czytaj całość...
 
UCZNIOWIE ZE SZKOŁY W UJEŹDZIE LAUREATAMI OGÓLNOPOLSKICH OLIMPIAD OLIMPUSEK


6. czerwca 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom OGÓLNOPOLSKICH OLIMPIAD: OLIMPUSEK Z JĘZYKA POLSKIEGO ORAZ OLIMPUSEK Z MATEMATYKI.

Zwycięzcom i ich rodzicom w obecności społeczności szkolnej gratulacje złożyli i nagrody wręczyli: wójt Gminy Iwaniska - Marek Staniek, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Iwaniska - Zofia Kowalska i dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Ujeździe - Marcin Urbański.

Uczniowie biorący udział w konkursie rozwiązywali test, w którym wykazali się bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności. Znaleźli się bowiem w ścisłej czołówce laureatów.

Najwyższym osiągnięciem było zajęcie I miejsca przez Artura Pawlika ucznia klasy I w OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADZIE  OLIMPUSEK Z MATEMATYKI. Ponadto wśród laureatów znaleźli się: Kinga Rozmysłowska i Tomasz Szczepański z klasy I, Emilia Rybak z klasy II oraz Patrycja Słowik i Mikołaj Madejski z klasy III.

Czytaj całość...
 
<< « start < wstecz 1 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 11 z 11