czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
Archiwum
Jasełka w Mydłowie

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić niepowtarzalny charakter tych świąt, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mydłowie w dniu 19 grudnia 2018 r. wystawili montaż słowno – muzyczny pt. „Betlejemskie światło,” przygotowany pod kierownictwem p. Mirosławy Tutak, p. Marioli Bednarskiej – Pasieki i ks. Tomasza Kwaśnika.

W specjalnie przygotowanych na tę okazję strojach, w pięknej scenografii, młodzi aktorzy przedstawili sceny z narodzin Jezusa. Była Maryja i Józef, pastuszkowie, którzy przybyli do małego Jezuska oraz honorowi goście w osobach trzech mędrców, którzy złożyli pokłon i ofiarowali dary.

Swoim programem artystycznym uczniowie wprowadzili wszystkich w świąteczny nastrój. Całość uroczystości dopełnił piękny śpiew kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, poczynając od tych na góralską nutę, a skończywszy na hip – hopie.

Młodzi aktorzy swoim przekazem uświadomili zebranym, co tak naprawdę stanowi istotę świąt Bożego Narodzenia. Podkreślili, że nie prezenty, choinka czy pieniądze, ale dobro, miłość, rodzina, wrażliwość, otwartość na drugiego człowieka to wartości, które liczą się w życiu najbardziej.

W uroczystości wzięli udział: Przewodniczący Rady Gminy w Iwaniskach – p. Wiesław Kowalczyk, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Iwaniska – p. Cezary Miśkiewicz, Proboszcz Parafii WNMP w Mydłowie – ks. Tomasz Kwaśnik, Przewodnicząca Rady Rodziców – p. Dorota Miśkiewicz, licznie zebrani Rodzice, Babcie, Dziadkowie, nauczyciele i uczniowie szkoły.

Występ uczniów wywołał wzruszenie wśród zebranych i został nagrodzony gromkimi brawami. Całość uroczystości zakończyły życzenia złożone przez Dyrektora szkoły –
p. Grażynę Krakowiak oraz Przewodniczącego Rady Gminy. Uwieńczeniem uroczystości   było odczytanie przez Księdza fragmentów Pisma Świętego, wspólne odśpiewanie kolędy oraz łamanie się opłatkiem. 

 
DEGUSTACJA MIODU W SZKOLE W UJEŹDZIE
21 listopada 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Ujeździe odwiedził Henryk Szczepański – prezes Koła Pszczelarzy w Iwaniskach, który na temat pszczół i produkowanego przez nie miodu wie prawie wszystko.

Pan Henryk na spotkanie przybył wyposażony w akcesoria pszczelarskie, rekwizyty, ilustracje oraz okazy tych interesujących owadów. Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, jak wygląda życie w ulu, jaka panuje w nim hierarchia, przedstawił również zdrowotne wartości miodu. Zapoznał dzieci z budową ula, pokazał też specjalną ramkę wyjętą z jego środka.

Maluchy miały możliwość przymierzyć strój używany przez hodowcę pszczół. Z wielkim zaciekawieniem oglądały  podkurzacz, ramkę czy też dłuto pszczelarskie. Dowiedziały się jak nektar trafia do ula i w jaki sposób pszczoły przerabiają nektar na miód. Wszystkie dzieci mogły obejrzeć plastry miodu, wosk i kit pszczeli.

Na zakończenie wizyty Pan Szczepański zaprosił wszystkie przedszkolaki do degustacji miodu, podczas której mogły spróbować produktów pszczelich takich jak miód czy też pyłek kwiatowy.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Pełni wrażeń, zdobytych wiadomości i ciekawostek z życia pszczół i pracy pszczelarza przedszkolaki podziękowały za mile spędzony czas.

 
<< « start < wstecz 1 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 10 z 10