czwartek, 18 lipiec 2019
 
 
Archiwum
Świetlica w Przepiórowie z wyposażeniem
Świetlica wiejska w Przepiórowie otrzymała nowe wyposażenie. W ramach konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski  w Kielcach – „100 dotacji na 100 lat niepodległości.” – Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2018 rok,  został dofinansowany projekt pod nazwą  „Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w miejscowości Przepiórów”.  Celem projektu jest poprawa stanu i dostępności infrastruktury społeczno-kulturalnej i rozwój miejscowej ludności. Doposażenie świetlicy pomoże przy organizowaniu różnych uroczystości i spotkań oraz integracji mieszkańców. Najbardziej na projekcie skorzystają miejscowe koła gospodyń wiejskich, które podczas większych uroczystości będą przygotowywać tradycyjne potrawy kulinarne naszego regionu.

W ramach programu, który zrealizowano przy wsparciu Urzędu Gminy zakupiono 30 sztuk krzeseł, trzy nowe stoły, kuchnię elektryczno - gazową , chłodziarko – zamrażarkę i zestaw mebli kuchennych.

Świetlice wiejskie stanowią ośrodki kultury i powodują wzrost aktywizacji społecznej mieszkańców, dlatego też dalej będziemy czynić starania (opracowywać projekty) celem dalszego zagospodarowania tych świetlic, które funkcjonują na terenie gminy.

 
Ślubowanie pierwszaków w Mydłowie


 W piątek 24 października 2018 roku w Szkole Podstawowej w Mydłowie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców.

Na tę doniosłą uroczystość  przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Iwaniska-pan Marek Staniek, rodzice pierwszoklasistów oraz cała społeczność szkolna.

           Uroczystość ślubowania i  pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor- Grażyny Krakowiak, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

           Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor szkoły-Grażyna Krakowiak. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Mydłowie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy .Nie zabrakło też słodkich upominków od rodziców.

 

Autor: Anna Majsak

 
<< « start < wstecz 1 2 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 12 z 14